05 Mart 2021 Cuma Saat:
22:26
10-11-2012
  

Tehditler, halkın iradesini kıramaz

"Düşman, 33 yıl önce de, İran'a yaptırım uyguluyordu. Bu yaptırımlar yeni bir durum değildir"

Facebook da Paylaş

 

 
Düşmanların yaptırım ve tehditlerinin İran halkının, İslam cumhuriyetini koruma ve destekleme iradesini kırmayacağını belirten Tahran Cuma hatibi, "İran halkı, inkılabçı yolunu sürdürüyor" hatırlatmasında bulundu.
 
İran'ın başkenti Tahran'da bu hafta Cuma namazı,  Ayetullah Ahmed Cenneti'nin imametinde eda olundu.
 
Ayetullah Ahmed Cenneti,  İran halkı ve yetkililerinin, düşmanların tehdit ve yaptırımlarını etkisiz hale getirmek için çalışmalar yaptığını söyledi.
 
Tahran Cuma hatibi hutbesinde,  ABD başkanlığındaki batılı ülkelerin İslami İran'a 33 yıldır, tek yanlı yaptırım ve tehdit siyasetleri izlediklerini hatırlatarak, " düşmanlar, 33 yıl önce de, İran'a yaptırım uyguluyordu. Bu yaptırımlar yeni bir durum değildir" diye konuştu.
 
Düşmanların yaptırım ve tehditlerinin İran halkının, islam cumhuriyetini koruma ve destekleme iradesini kırmayacağını da belirten Tahran Cuma hatibi Ahmet Cenneti,  "İran halkı,  inkılabçı yolunu sürdürüyor. Ve İran halkı ve yetkilileri büyük bir kararlılıkla, dikkatli ve uyanık bir şekilde  tehditleri, yaptırımları İran'ın kalkınma ve ilerlemesi için fırsata dönüştürmektedir" hatırlatmasında bulundu.
 
Tahran Cuma hatibi Ahmet Cenneti Suriye krizine işaretle de, "ABD, ingiltere, Suudi Arabistan, Katar gibi ülkelerin desteklediği teröristler bu gün Suriye halkını katliam ediyor. Teröristlere para ve silah vererek, Suriye'de kanlı eylemler yaptırılıyor. Batılı ülkeler ve bölgedeki destekçileri, Suriye halkı ve hükümetine karşı, siyonist rejimin hedefleri doğrultusunda siyasetler yürütüyorlar. çünkü, Beşer Esed hükümeti, İsrail ile işbirliği yapmaktan kaçınıyor diye konuştu.
 
Tahran Cuma hatibi Ayetullah Ahmed Cenneti,  "Suriye halkı ve hükümetinin batılı ülkelerin desteğindeki teröristlere karşı zafer kazanacaklarını hatırlatarak, Suriye halkı ve hükümeti, yakın gelecekte zafere kavuşacaklar" dedi.
 
Ayetullah Ahmed Cenneti hutbesinde, "Amerika'daki başkanlık seçimlerine temasla da, Bu seçimlere halkın katılımı sağlamak amacıyla milyarlarca dolar harcanıyor. Buna rağmen halkın seçimlere katılım oldukça düşük oluyor" diye konuştu.
 
 
MHA
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler