07 Aralık 2021 Salı Saat:
07:42
09-06-2016
  

Tel Aviv'de 4 Siyonist Öldürüldü

Saldırının ardından bölgeye ek kuvvet sevk edilerek bölge kordon altına alındı...

Facebook da Paylaş

Filistin Enformasyon Merkezinin Haberine göre, Filistinli iki direnişçinin dün akşam (8 Haziran Çarşamba) Tel Aviv kentinde gerçekleştirdikleri silahlı eylemde 4 Siyonist öldü ve yedi Siyonist de yaralandı. Yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu bildirildi.

Eylemin işgal rejimi Savunma Bakanlığı yakınlarındaki Sarano Alışveriş Merkezi'nde gerçekleştirildiği ve eylemci iki gencin yaralandıktan sonra gözaltına alındıkları ifade edildi.

İşgal rejimi medyası, Tel Aviv'deki Ichilov Hastanesi sözcüsünün, yaralılardan dördünün durumunun ağır olduğunu ve hayatlarını kurtarmak için büyük çaba sarf ettiklerini söylediğini aktardı.

İşgal polisi saldırının ardından bölgeye ek kuvvet sevk edildiğini ve bölgenin kordon altına alındığını söyledi.

 

İşgal polisi sözcüsü daha sonra yaptığı açıklamada, eylemci gençlerin yaralandıktan sonra gözaltına alındıklarını, birinin durumunun ağır olduğunu ve hastanede ameliyata alındığını bildirdi. Eylemci gençlerin El-Halil'e bağlı Yatta beldesinden ve yirmili yaşlarında oldukları kaydedildi.

Yatta'daki İslami Hareket ise sosyal paylaşım sitelerinden Facebook'taki sayfasında yaptığı açıklamada, Tel Aviv eylemini gerçekleştiren gençlerin Halid Musa Muhammed Şehhade Mahamira ve Muhammed Ahmed Musa Şehhade Mahamira olduğunu, gençlerin İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyesi olduklarını bildirdi.

 

Hamas'tan veya askeri kanadından ise henüz bir açıklama gelmedi. İşgal rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu'nun eylemin ardından güvenlik kabinesini acil olarak toplantıya çağırdığı ifade edildi.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler