21 Ekim 2018 Pazar Saat:
06:57
06-11-2014
  

Tıkanan Nefes

Ve bir haykırış yükseliyor ki arşa Huseyn'den, "Yok mu bana yardım eden?

Facebook da Paylaş 

Neydi çareler? Neydi umutlar? Bir kan damlıyor ki gönüllere, hicran bırakıyor nefsi ümmete...

 

Sessizlik, suskunluk, susuzluk...

 

İnsan nefessiz yaşayabilir mi? Şimdi derin bir nefes alın ve yarıya kadar bırakın. Sonra yine alın yine yarıya kadar bırakın, bunu 4-5 kez tekrar edin. Nefessiz kalmak gibi oldu dimi? Şu işe bak, nefes alıyorsun ama nefessiz kalıyorsun. Neden biliyor musunuz? İşte bu iş haddini aşmanın göstergesi. İnsan haddini aştığı zaman istediği işin tam tersine doğru yol alır. Çok nefes almak istersin ama nefessiz kalırsın. Çok şey istersin ama istediğini alamazsın. Haddini bilmeli insanoğlu, fazlasını istemek senin haddin değil.

 

Muharrem ayındayız ve öyle büyük birer örnek ki yaşananlar. Haddini aşanlar ve yaşayanlar. Nefes aldıkları halde nefessiz kaldılar. Ve onca acıya rağmen nefes alamayanlar cihada ulaştılar. İnsanlar O'nlardan habersiz nasıl nefes alırlar?

 

Sıradan birer tarih olayı gibi anlatılıp geçilmesi kanıma dokunuyor. Tıkanıyor göğüs kafesim. Bir çığlık yükseliyor ki Zeynep'ten, "Gör anam Zehra, Zeynep'in ne hallerde"."

 

Bir feryat yükseliyor ki semaya, "Belim sındı Ebelfez..."

 

Ve bir haykırış yükseliyor ki arşa Huseyn'den, "Yok mu bana yardım eden?"

 

Bir Kerbela varki Huseyn'i viran eden. Hıçkırıyor Zeynep, "Uyan ey yari vefadarim uyan, beni tek koyma Alemdar'ım uyan..."

 

Masume Kızılkaya

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler