20 Mayıs 2019 Pazartesi Saat:
03:45
09-12-2017
  

Trump’ın Kudüs Kararı Büyük Bir İşgal Girişimidir

Ayetullah Seyyid Ahmed Hatemi

Facebook da Paylaş


Tahran Cuma Namazı Hatibi Ayetullah Seyyid Ahmed Hatemi, Trump’ın son yaptığını artık büyük bir işgal girişimi olduğunu ve İslam dünyasının tepki göstermesi gerektirdiğini bildirdi.

Ayetullah Hatemi, “Sultacı kurtların İran’ı işgal etme hayalini tamamen bırakmaları için yaptığımız füzelerin sahip olduğu menzilini arttıracağız ve böylece Beyaz Saray’ın uykusunu bozacağız” ifadelerinde bulundu.

İran’da gerçekleşen “Öğrenci Günü” törenlerine de işaret eden Ayetullah Hatemi, sözlerine şunları da ekledi: Üniversite öğrencileri ile din okulları talebeleri ülkenin gelişiminde rol oynayan iki önemli kanattır. Aziz öğrencilerimiz ise bugünü onların anısına isimlendirilmesinin değerini bilerek koruması lazım ve bu da işgalci ABD hükümetine karşı direnmeleri anlamına gelir.

ABD'nin CIA Başkanı’nın Devrim Muhafızları Kudüs Güçleri Komutanı Tümgeneral Süleymani’ye yazdığı mektubun altını çizerek, “Tümgeneral Kasım Süleymeni’nin bu mektubu daha açmadan geri çevirmesi onur verici bir davranıştı” şeklinde konuştu.

ABD Başkanı Donald Trumpın İsrail’in başkentinin Kudüs’e taşınmasına dair aldığı kararını da eleştiren Ayetullah Hatemi, “Bazı Ameirkan yetkililer Trump’ın psikoloji sorununa sahip olduğunu ve bir an önce bunun tedavi altına alınmasını istiyorlar aksi halde tüm insanlığa zarar verebilir. Filistin’in işgalinden geçen 70 sene boyunca sulta düzeni bu işgalcilere sürekli destek verdi. Trump’ın son yaptığı ise artık büyük bir işgal girişimidir ve İslam dünyasının tepki göstermesini gerektiriyor” diye konuştu.


 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler