08 Ağustos 2022 Pazartesi Saat:
13:11
03-03-2020
  

Türbede Corona Virüs Temizliği Sona Erdi

Corona Virüs dünya genelinde can almaya ve hızla yayılmaya devam ederken İmam Ali (as) Türbesi Sağlık Daire Başkanlığı tarafından başlatılan dezenfekte çalışmaları büyük bir titizlikle yapıldı.

Facebook da Paylaş

 

 

Irak'ta 5 yeni virüs vakasının tespit edilmesinden ve toplam vaka sayısının da 26'ya yükselmesinden sonra özellikle Necef gibi ziyaretçi ve turist sayısının bir hayli fazla olan bölgelerde önlemler ciddi bir şekilde arttırılmıştı.

 

Corona Virüse karşı önlem amaçlı dezenfekte çalışması başlatan İmam Ali (as) Türbesi Sağlık Daire Başkanlığı uygulama kapsamında haremin önce dış ve iç temizleme işlemini gerçekleştirdikten sonra kutsal türbe etrafını ve caddeleri de dezenfekte etti.

 

Öte yandan Corona Virüs konusunda toplum bilincini arttırmak için de Necef ahalisine İmam Ali Türbesi tarafından hazırlanmış broşürler ve maskeler dağıtıldı. Harem Yetkilileri dezenfekte çalışmalarının daha sıklıkla yapılacağını açıkladı.

 

Harem yapılan dezenfekte çalışmalarının ardından tekrar ziyarete açıldı.

 

Bilindiği üzere dünya genelinde vaka sayısı 90 bine yaklaşırken, 3 bini aşkın kişi Corona Virüs nedeniyle yaşamını yitirmişti. Amerika ve İtalya'da Corona Virüs bilançosu da hızla artmakta. Amerika'da 6'ya ve İtalya'da ise Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 52'ye yükseldi. Suudi Arabistan, Senegal, Tunus, Portekiz, Ürdün ve Fas'ta ilk kez Covid-19 vakaları tespit edildi. Güney Kore'de tespit edilen 4 bin Corona Virüs vakasının yüzde 60'ı Shincheonji Kilisesi'nden çıktığı tespit edildi.

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler