08 Ağustos 2022 Pazartesi Saat:
12:28
27-09-2021
  

Turgutlu’da Erbain Yürüyüşü + FOTO

Erbain Yürüyüşü - Turgutlu / Manisa - Eylül / 2021

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 
Fahr-i Kâinat Efendimiz Hazreti Muhammed’in can paresi İmam Hüseyin’in şehit edilişinin 40’ıncı gününün 1382’nci yılı dolayısıyla Turgutlu’da temsili ‘Erbain Yürüyüşü’ düzenlendi. Kadın, erkek ve çocuklardan oluşan kalabalık, zaman zaman okunan mersiyelerle sinelerini dövüp, ağıtlar yaktılar.
 
 
Her yıl milyonlarca kişinin katılımıyla Kerbela’da gerçekleştirilen Erbain Yürüyüşü, temsili olarak Turgutlu’da da ilk kez gerçekleştirildi.
 
Turgutlu’da Atatürk Mahallesindeki İmam Hüseyin (Hüseyniye) Camiî önünde başlayan yürüyüşte, kadın, erkek ve çocuklardan oluşan kalabalık bir grup zaman zaman okunan mersiyelerle ağırlar yaktılar.
 
Güvenlik önlemleri altında kalabalık grup yürüyüşün ardından Orta Park Saat Kulesi önüne vardı. Yapılan açıklamada, Erbain’in şehide veya ölene ’40 tutma’ olduğu anlatılarak, “Erbain sadece ve sadece şehitlerin efendisi olan, cennet ehlinin efendisi olan Hazreti İmam Hüseyin için beyan edilmişti. 'Hüseyin'e erbain tutun' sözü, Peygamber efendimizin emridir.” denildi.
 
Başta Hz. Hüseyin olmak üzere tüm şehitler için gerçekleştirilen Erbain yürüyüşüne Ehl-i Beyt aşıkları ve vatandaşlar katıldı.
 
 
 
 
  
 
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
 
 
 
Ehlader HABER
 
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler