09 Aralık 2019 Pazartesi Saat:
02:49
05-09-2015
  

Türkiye ve Arap Ülkelerinin Tutumu...

Suriye'yi destekleyen Direniş Cephesi'nin daha çok desteklenmesi gerekir...

Facebook da Paylaş


 

Lübnan Müslüman Âlimler Birliği tarafından yayımlanan bildiride Suriye'de savaşan aşırıcı terör gruplarının Amerika ve İsrail ürünü olduğunun altı bir kez daha çizildi.

Bildirinin metni;

"Türkiye ve bölgedeki bazı Arap ülkelerinin Suriye meselesine müdahil olması, Suriye sorununun daha da vahim hale dönüşmesine sebep oldu.

Suriyeli mültecilerin savaş ve ölümlerden kaçmak için Avrupa ülkelerine yaptıkları zorunlu göç, özgür insanların kalbini derinden yaralıyor. Türkiye sahillerinde boğulan Suriyeli çocuğun fotoğrafı, Suriyeli mülteciler için parmağını bile oynatmayan Arap yöneticiler ve Uluslararası İnsan Hakları Kuruluşları adına utanç sebebidir.

Suriye hükümetinin bölgeyi teröristlerden temizlemek için başlatmış olduğu savaşta daha fazla başarı elde edebilmesi için Suriye'yi destekleyen Direniş Cephesi'nin daha çok desteklenmesi gerekir."

Bildiride ayrıca Lübnan Parlamentosu Başkanı'ndan, ülkeyi siyasi sorunlar çıkmazından kurtaracak tek çözüm yolunun cumhurbaşkanlığı seçimi olması nedeniyle meclisin öncelikli meselesinin de seçim olması gerektiği istendi.

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler