26 Eylül 2020 Cumartesi Saat:
13:43
26-11-2018
  

Türkiyeli Müslümanlar Yemen İçin Sokaklarda + FOTO

Türkiye Yüz Binlerce İnsanın Katledildiği, Çocukların Açlıktan Öldüğü Mazlum YEMEN İçin Meydanlardaydı.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Mart 2015'den bu yana süregelen dünyanın en zengin ülkelerinden Suudi Arabistan'ın Amerika ve İsrail ile bölgenin en fakir ülkesi olan Yemen'i asker ve sivil ayırt etmeksizin tarumar ettiği bu orantısız güç savaşına Iğdır, Bursa, Diyarbakır ve Malatya gibi ülkemizin çeşitli beldelerinden tepkiler yükselmeye devam ediyor.

 

--  -- -- -- --  ***  -- -- -- --  -- 

 

 

 

BURSA / Saadet Partisi Gençlik Kolları'nın öncülüğünde Bursa'da basın açıklaması gerçekleştirildi.

"Bugün çağdaş yezitlerin Kerbela’ya çevirdiği Yemen için, susuzluktan öldürülen Hüseyinler için ve zalimlere karşı kıyam etmek için bu meydandayız."

 

 

BURSA / HÜDA PAR Bursa İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından Ulu Camii’nde "Yemen İçin Dua Vakti Zulme Dur De!" temasıyla sabah namazı programı düzenlendi.

 

--  -- -- -- --  ***  -- -- -- --  -- 

 
 

 

 

 

DİYARBAKIR / Türkiyeli çocuklar zalim Suud'un öncülüğündeki şer koalisyonu tarafından ölüme ve açlığa mahkum edilen Yemenli kardeşlerine sahip çıkmak üzere Diyarbakır Ofiz AZC Plaza yanında aileleriyle birlikte basın açıklaması düzenledi.

 

--  -- -- -- --  ***  -- -- -- --  -- 

 

 

 

 

 

MALATYA / 'Mazlum Yemen Halkına Destek Girişimi' tarafından organize edilen basın açıklaması Malatya Yeni Cami yanında yapıldı.

 

--  -- -- -- --  ***  -- -- -- --  -- 

 
 

 

 

IĞDIR / 'Iğdır Ehl-i Beyt Alimleri Derneği' tarafından bir basın açıklaması yapılarak Yemen'de Suudi Arabistan hükümeti tarafından yapılan katliamlar kınandı ve Yemen halkı ile dayanışma sözü verildi.

 

 

Ehlader HABER

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler