28 Ekim 2020 Çarşamba Saat:
22:41
28-07-2015
  

Uluslararası Kanunlar Yok Sayılıyor!

Bu saygısız davranışlar dinler ve mezhepler arasındaki sorunları iyice derinleştirir...

Facebook da Paylaş

 

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri İyad Emin Medeni, tarafından yayımlanan bildiride Mescid-i Aksa etrafındaki yerleşimcilere İsrail askerleri tarafından uygulanan insanlık dışı hakaretleri ve İsrail askerlerinin namaz kılan Filistinlilere saygısızlığı kınandı.

Bildiride şu ifadelere yer verildi;

"İslam ümmetinin duygularını yaralayan bu vahşi tutumlar, açık bir tecavüz ve uluslararası kanunların aleni şeklide ihlal edilmesi anlamına gelmektedir. Bu saygısız davranışlar dinler ve mezhepler arasındaki sorunların iyice derinleşmesine, tekfirci düşüncenin güçlenmesine ve güvensizlik ortamının yayılmasına sebep olmaktadır.

BM Güvenlik Konseyi başta olmak üzere tüm Uluslararası kuruluşlar İsrail'in mukaddes mekânlara yapmış olduğu tehlikeli ve mükerrer saldırılar karşısında harekete geçmeli ve üstlenmiş oldukları sorumlulukları yerine getirmelidir."

İslami Eğitim, Bilim ve Kültürel Organizasyonu (ISESCO) ise Mescid-i Aksa'ya karşı yapılan terörist saldırIları ve yine dünyanın farklı yerlerindeki 1 buçuk milyarın üzerindeki Müslümanlara karşı işlenen cinayet ve saygısızlıkları uluslararası kanunları hiçe saymak olarak yorumladı.

Öte yandan İsrail'in Mescid-i Aksa'da namaz kılan Filistinlilere yönelik aşırıcı saldırılarını kınayan Ürdün Hükümet Sözcüsü Muhammed Mumani;

"Mescd-i Aksa'nın saygınlığına gölge düşürecek her türlü girişim ve bu kutsal mekânda namaz kılanlara saldırı, tüm Müslümanların öfkesini uyandırarak sorunun daha da derinleşmesine sebep olacaktır" ifadelerini kullandı.


Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler