20 Ocak 2019 Pazar Saat:
13:29
27-01-2018
  

Vatanımız İçin Canımızı Veririz

Iğdır Ehlibeyt Alimler Derneği Başkanı Veli Beder

Facebook da Paylaş

 

 

Iğdır Ehlibeyt Alimler Derneği Başkanı Veli Beder, Hacı Yusuf Hacer Camisi’nde yaptığı konuşmada Yeni Şafak gazetesi yazarı Kemal Öztürk’e tepki göstererek bu şahıs Fetöcümüdür yoksa bölücümüdür bunu öğrenmek istiyoruz.”dedi.


Beder, CNN Türk’te 24.01.2018 Tarihinde Ahu Özyurt’un yönettiği Türkiye’nin gündemi programında Yeni Şafak gazetesi yazarı Aynı zamanda Anadolu Ajansı eski genel müdürü Kemal Öztürk’ün “ Türkmen Şiialar da dahil bütün şiialar türk düşmanıdır.” sözüne sunucunun bu ağır bir itam değilmidir demesine rağmen hayır cevabı vermiştir.” Bu şahıs bu sözüyle açıkça bölücülük yapmıştır. Yetkililerden isteğimiz bu şahsın Fetöcümü bölücümü olduğunu araştırmasıdır. Bu sözüyle ne kadar münafık nekadar da fetöcü bir uslup kullandığını görmekteyiz.”dedi.


Beder, Bildiğiniz gibi 15 Temmuzda Fetullah denilen bir kişinin darbesine maruz kaldık ve bu şahıs bir numaralı bölücüydü. Fetö denilen şahıs her alanda nifak tohumu atmıştır. Nitekim bir konuşmasında Cennetin yolu İrandan geçse bile ben o yoldan gitmem demiştir.


Bizler Şii Türkler olarak Vatanımız için canımızı seve seve veririz. Ve vermekteyiz. Bunun örneği 15 Temmuz olayında görülmüştür. Sokağa ilk çıkan bizler olmuşuzdur. Vatan için şehitler vermişiz. Vermeyede devam edeceğiz. Bizim için bu şahıs bölücüden farksızdır.  Bizim dini liderlerimiz birlik ve beraberliği işaret etmektedir.   Bizim için Şia Sünni ayrımı yoktur olamazda Allaha Kuran-a, Peygambere inanan herkes eşittir müslümandır. Birlik olmamız gerekirken Kemal Öztürk gibi şahısların bölücülük ve fetöcülük yapması  bizi  bölüp parçalamayacaklardır. Bu dengesiz insana gereken cevabı diyanet işleri başkanı versin biz bu tür fitnelere fırsat vermeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti bölünmeyecektir. Bizleride bir birimize düşüremeyecektir. Iğdır’da şimdiye kadar bir tek şiia inancına sahip fetöcü çıkmamıştır. çıkmazda“  biz Şialar olarak Vatanımızdan Milletimizden ve Bayrağımızdan kimse vaz geçiremez. Sünni kardeşlerimiz bizim bir parçamızdır, et ve kemik gibiyiz her şeyden önemlisi müslümanız.” şeklinde konuştu.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler