18 Haziran 2018 Pazartesi Saat:
02:50
17-05-2017
  

Viyana'da Kutlama...

Peygamber efendimizin (s.a.a.) son varisi olan İmam Mehdi (a.f.) nin doğum günü yıl dönümü görkemli bir programla anıldı.

Facebook da Paylaş


Avusturyanın başkenti Viyanada geçtiğimiz cumartesi günü (13.05.2017) El- Mehdi camiinde yeryüzünün son Hücceti ve Peygamber efendimizin (s.a.a.) son varisi olan İmam Mehdi (a.f.) nin doğum günü yıl dönümü görkemli bir programla anıldı.


Gökan Dinceli’ nin sunumuyla gerçekleşen program Seyyit Mir Naki'nin Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Arada İmam Mehdi (a.f) ile alakalı okunan hadislerle süslenen program ilahili klipler ve şiir dinletileriyle devam etti. Hacı Mutluer'in oğlu Yakup ile birlikte okuduğu şiir dinleyenleri oldukca duygulandırdı. Cemaatin küçük kızları Gülçe, Damla ve Rubab İmam Mehdi (a.f) ye dile getirdikleri özlemlerini mısralara dökerken programa ayrı bir renk kattılar.


Programın devamında El Mehdi cami hocası Şeyh Ali Ekber Mazlumi sohbetinde İmam Mehdi (a.f) nin devletinin özelliklerinden bahsederken , müslümanların bu büyük bekleyiş içindeyken kendilerini nasıl hazırlamaları gerektiği konusunda uyardı.


Program daha sonra Azerbaycanlı kardeşimiz Sebuhin  sesinden ilahilerle ve pasta kesimiyle devam etti. İmam Mehdi (a.f) nin zuhurunun bir an evvel gerçekleşmesi için Afganistanlı ve Türkiyeli müminler hep bir ağızdan Ferec duasını okudular.


Viyana El Mehdi camiinde gerçekleşen bu güzel program cemaat namazı ile son buldu ve müminler daha sonra İmam Mehdi (a.f) sofrasına konuk oldular.

 

Ehlader Haber

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Kadir özdemir   18-05-2017 10:36

    Maşallah Allah kabul etsin,çok güzel programdı, iştirak edip bu manevi duyguları tatmanın verdiği mutluluk hiçbirşeyle kıyaslanamaz. Programın hazırlanmasında sunumunda emeği geçen herkes den Allah razı olsun inşallah

Kategorideki Diğer Haberler