09 Ağustos 2020 Pazar Saat:
23:50
19-08-2019
  

Yalova'da Gadir-i Hum Kutlaması + FOTO

Gadir-i Hum Bayramı Yalova Muhammediye Camii Dernek Yönetimi tarafımdan 18.08.19 tarihinde Pazar günü akşam namazına müteakip gerçekleştirildi.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

Yalova Muhammediye Camii’nde ilk defa düzenlenen Velayet Bayramı programı Ehl-i Beyt sevdalıları tarafından ilgiyle karşılandı.

 

Cami hocası Şeyh Hasan Alhas tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program daha sonra projektör yardımı ile Gadir-i Hum’da yaşanan olayları anlatan kısa filmle devam etti.

 

İstanbul’dan konuk olarak programa katılan değerli Ehl-i Beyt âlimimiz Abbas Kazimî Hoca günün anlam ve önemine dair muhtevası zengin bir konuşma yaptı.

 

Kazımî, Gadir-i Hum’da bulunanların aslında hak meydanında bulunduğunu ama ne yazık ki, daha sonraları batıla kayarak o gün orada yaşananları inkâr edip, Allah Resulü’nün sözlerini kulak ardı etmekle sırate’l müstakimden ayrılanların sayısının bir hayli fazla olduğunu söyledi.

 

Sırate’l mustakim olan Ehl-i Beyt’in Kur’an ışığındaki yaşantısına da değinin Abbas Kazimî Hoca’nın konuşmasının ardından miniklerimiz şiirlerini okudular.

 

Şeyh Hasan Alhas Hoca tarafında okunan methiyelerin ardından Alevi Bektaşi derneğinden kutlama programına katılan dernek başkanı Gadir-i Hum’un önem ve değerine dair bir konuşma yaptı.

 

Daha sonra programa katılan Alevi Dedesinin lokma duasının ardından hazırlanan pasta kesildi.

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler