26 Ocak 2022 Çarşamba Saat:
07:46
10-03-2015
  

Yanlış Stratejinin Tekrarından Kaçının!

İslami İran dışişleri bakanlığının Arap ve Afrika işleri yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan

Facebook da Paylaş

 

İran Dışişleri Bakanlığı'nın Arap ve Afrika işleri yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, terör örgütü IŞİD güçlerinin Yemen'in güneyine intikalini, bölgenin güvenliğine yönelik bir saldırı olduğunu söyledi.

Abdullahiyan, Yemen'de terörizmin bir araç olarak kullanılması senaryosu konusunda uyarıda bulunarak, bunun geçmişte bölgeyle ilgili olarak izlenen yanlış bir strateji olduğunu ve tekrarından kaçınmak gerektiğini vurguladı.

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı ayrıca Sana'nın Yemen'in tarihi ve resmi başkenti olduğunu belirterek, Aden'den bölünme süreci ve iç savaşa destek verenlerin gerçekte bunun sonucunun da sorumlusu olduklarını söyledi.

Yemen'in müstefi Cumhurbaşkanı'nın Sana'da kalmasının daha iyi olacağını ve istifayla bu ülkeyi buhrana sürüklememesi gerektiğini söyleyen Abdullahiyan, Tahran'ın Yemen'de siyasi gruplar arasında her türlü  görüşmeyi desteklediğini belirterek, "Zira bu ülke bütün Yemenlilere aittir ve Yemen halkı milli birliğini koruyarak, yabancıların müdahalesine izin vermemelidir'' dedi.

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler