08 Aralık 2019 Pazar Saat:
03:36
13-05-2016
  

Yemen Ateşkesi Yeni Bir Boyut Kazandı

Suud rejiminin işgali ile birlikte esir alınan ve tutuklanan Yemenlilerin akıbeti noktasında da araştırma yapılması istendi.

Facebook da Paylaş

Ateşkes görüşmesinin her iki tarafına bağlı uzmanlarında onayı sonucunda tutuklanan ve esir alınan Yemenlilerin araştırılması için BM’nin heyet göndereceği açıklandı.

Tesnim Haber Ajansının haberinde, Enserullah denetiminde ki Yemen heyeti ile işgalci Suud rejimi arasında geçtiğimiz gün Kuveyt’te ateşkes görüşmelerinin başladığı bildirildi.

BM Özel Yemen Temsilcisi İsmail Velid el Şeyh Kuveyt’te yapılan ateşkes görüşmelerinin yeni bir boyut kazandığını belirtirken Yemen kaynakları her iki taraftan da askeri ve siyasi üst makamların katıldığına işaret ederek görüşmelerde ateşkesin şekli ve Suud rejiminin hava saldırılarının konuşulduğunu açıkladı.

Görüşmelerde Yemen’e saha araştırması için gidecek olan ateşkes heyeti için uygun ortamın hazırlanması gerektiğine işaret edilirken ayrıca Suud rejiminin işgali ile birlikte esir alınan ve tutuklanan Yemenlilerin akıbeti noktasında da araştırma yapılması istendi.

Ateşkes görüşmesinin her iki tarafına bağlı uzmanlarında onayı sonucunda tutuklanan ve esir alınan Yemenlilerin araştırılması için  BM’nin heyet göndereceği açıklandı.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler