19 Haziran 2019 Çarşamba Saat:
14:42
09-08-2018
  

Yemen'de Bu Sefer Hedefte Çocuklar Vardı + FOTO

Yemen'de çocukları taşıyan bir otobüse düzenlenen saldırıda 43 kişi yaşamını yitirdi. Saldırıyı Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun düzenledi. Ölen çocukların çoğu 10 yaşın altında.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 
Yemen'in kuzeyindeki Sa'da şehrinde Koalisyon Güçleri tarafından çocukları taşıyan bir otobüse düzenlenen saldırıda onlarca ölü ve yaralı olduğunu açıklandı.
 
ICRC'nin sosyal paylaşım ağı Twitter hesabından yapılan açıklamada şunları yazdı:
 
"Sa'da'nın kuzeyinde bulunan Dahyan kentindeki çarşıda, çocukları taşıyan bir otobüse saldırı düzenlendi" 
 
Saldırının ardından ICRC'nin desteklediği hastaneye onlarca ölü ve yaralının getirildiği aktarılan açıklamada, "uluslararası insan hakları yasaları uyarınca çatışma bölgelerindeki sivillerin korunması" çağrısında bulundu.
 
Husilerin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise, saldırıda en az 43 kişinin şehit olduğu belirtildi. Kızılhaç tarafından yapılan açıklamada ise kurbanların çoğunun 10 yaş altı olduğu ifade edildi.
 
Saldırıyı Amerika ve Suudi Arabistan öncülüğündeki Koalisyon Güçlerinin yaptığını belirten Husiler, "Sa'da'da düzenlenen saldırının sorumluluğunun Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait" açıklamasını yaptı.
 
Husilerin Sözcüsü Muhammed Abdusselam, yaptığı yazılı açıklamada, "Suudi Arabistan-ABD uçakları bu sabah Sada ilinin ortasındaki Dahyan kentinde öğrencileri taşıyan bir otobüsü hedef alarak çirkin bir katliam yapmıştır" ifadesini kullandı
 
 
Ehlader HABER
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler