03 Nisan 2020 Cuma Saat:
05:05
11-08-2014
  

Yemen, İngiltere ve Şili'den Gazzey'e Destek

Yemen, İngiltere ve Şili'den Gazzey'e Destek

Facebook da Paylaş


 

Yemen’în Başkenti Sana ile bir kaç kentinde Gazze Kesimine yönelik Siyonist işgal saldırılarını kınamak ve Filistin halkı ile direnişini desteklemek amacıyla çok sayıda mitinge sahne oldu.

Katılımcılar, insanlığa karşı savaş suçu sayılacak suçların işgalci İsrail tarafından Gazze ahalisine karşı işlenmesine yönelik resmi Arap suskunluğunu sert bir dille kınadılar.

Katılımcılar Siyonist işgal yönetimini görüşmeler masasına oturmaya mecbur etmesinden dolayı Filistin direnişini selamladılar. Katılımcılar yaptıkları konuşmalarda Gazze’deki Filistin halkının temel haklarından birinin geçitlerin doğal olarak açılması olduğunu vurguladılar.

Londra’da On Binlerce Filistinlilerle Dayanışma İçerisindeydi

İngiltere’nin başkenti Londra ‘da ise on binlerce kişi Filistin halkıyla dayanışma ve İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının devam etmesini kınamak amacıyla büyük bir gösteri düzenlendi.

AFP Filistin ile Dayanışma Hamlesi Örgütü Başkanı Hague Leneng, bu gibi desteği daha önceden hiç görmediklerini ve bütün dünyanın Filistinlerin yanında durduğunu vurguladı.

Şili’de Binlerce Gösterici İsrail’le İlişkilerin Kesilmesini Talep Etti

Şili’nin başkenti Sentiago’da binlerce vatandaş Filistin halkıyla dayanışma gösterisi düzenledi.
Göstericiler, Şili Başkanının İşgalci İsrail’le Gazze Kesimi’ne yönelik saldırılar sebebiyle ilişkileri kesmeyi talep etti.

AFP, Şili’de Filistinli Gurbetçilerden sorumlu Tarık Lema, Şili’nin soykırım işleyen bir ülkeyle ilişkilerini sürdürmesinin imkansız olduğunu belirtti.

Venezüella ve Ekvador, Filistin Halkına İnsani Yardım Hamleleri Başlattı

Öte yandan Venezüella Dışişleri Bakanı İlyas Havva, İşgalci İsrail güçleri tarafından saldırıya maruz kalan Filistin halkına yardım amacıyla 12 ton insani yardım taşıyan uçağın yarın Pazartesi günü Caracas’tan havalanacağını ilan etti.

Öte yandan Ekvator hükümeti bütün vatandaşları Filistin’e insani yardımlarda bulunmaya çağırdı. Ekvator Dışişleri Bakanlığından yayınlanan beyanda, sivil toplum kuruluşlarından sağlık ve para yardımlarının Gazze Kesimine teslim edileceği belirtildi.

Castro Filistin’i Savunma Beyanına İmza Atan Meşhurlar Kervanına Katıldı

Kübalı devrimci lider Fidel Castro, şu ana kadar çok sayıda aydın ve politikacının imzaladığı ve Beşeriyeti Savunma Şebekesinin çıkardığı Filistin’i Savunma beyanına imza attı. Beyan, uluslararası güvenlik konseyi kararları gereğince, dünya hükümetlerinin işgalci İsrail’e işgal ettiği Gazze Kesimi, Batı Yaka ve Kudüs’ten çekilmesini talep ediyor.

 

sana

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler