17 Aralık 2018 Pazartesi Saat:
19:55
15-10-2016
  

Yemen Saldırılarının Arkasında Amerika Var!

Benim kanaatimce Amerika, Yemen'e karadan müdahale düşüncesini taşıyor...

Facebook da Paylaş
 
İngiliz aktivist William Spring, TASNİM ile yaptığı bir röportajda Birleşmiş Milletler ve uluslararası kuruluşların Suudi Arabistan rejiminin Yemen halkına karşı işlediği cinayetleri eleştirdi.
 
William Spring:
 
"Birleşmiş Milletler'in Suudi Arabistan tarafından işlenen cinayetlere gereken tepkiyi vermemesinin ana nedenlerinden biri, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon'un zafiyetidir. Hatta Suudi Arabistan'ın Ban Ki-Moon'a uyguladığı baskılara defalarca tanıklık ettik. Bu nedenle de Birleşmiş Milletler'in Suudilere yönelik herhangi bir tepkisini görmedik.
 
Benim kanaatimce Amerika, Yemen'e karadan müdahale düşüncesini taşıyor. Ama Amerika bu işi kendi askeri birlikleriyle değil Suudi Arabistan aracılığıyla yapar. Aslında Suudi Arabistan'ın Yemen'e yönelik her saldırısının arkasında Amerika vardır." dedi.
 
Birleşmiş Milletler'in yayınladığı raporlara göre Mart 2015 yılında Suudi Arabistan'ın başlattığı Yemen işgalinde bugüne kadar çoğunluğu sivil 6 bin 600'den fazla insan hayatını kaybetti.
 
Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyon işgal girişimin başladığı tarihten bugüne kadar defalarca sivil hedeflere saldırdı. Son olarak bir kaç gün önce Suudi savaş uçakları tarafından yapılan hava saldırısında Hz. Hüseyin'in (a.s) şahadetini anmak için toplanan insanlardan en az 140'ı hayatını kaybetmişti. 
 
Ehlader HABER
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler