21 Ocak 2021 Perşembe Saat:
17:25
19-11-2014
  

Yeni Kudüs İntifadası Asla Durmayacak!

Filistinli direniş grupları, Kudüs'te gerçekleştirilen eylemi tebrik etti...

Facebook da Paylaş 

Kudüs'te gerçekleşen sinagog saldırısını tebrik eden Filistin Direniş Grupları, bu tür saldırı ve misillemelerin İsrail'in Kudüs halkına ve Mescid-i Aksa'ya yönelik yaptığı saldırı ve tecavüzlerin doğal bir sonucu olduğunu belirterek, Filistinlilerden Kudüs'te ateşkes olduğu söylentilerini dikkate almamalarını istedi.

Direniş Komiteleri yayınladığı açıklamada, Kudüs'te meydana gelen kahramanca eylemin İsrail'in Filistin halkına ve İslam'ın kutsal değerlerine yaptığı tecavüzlere bir tepki olduğunu, işgal rejiminin zulmü devam ettikçe misilleme ve karşılık verme eylemlerinin de durmayacağını belirtti.

Saldırı eylemini tebrik eden İslami Cihad Hareketi, Filistin halkının iİsrail'in zorbalıklarının bir sonucu olan gerçek bir devrim ve intifada yaşadığını belirterek, İsrail'in bundan sonra yeni eylemler göreceğini ifade etti.

Filistin Mücahitler Hareketi ise yayınladığı basın açıklamasında düzenlenen saldırı eylemi tebrik ederken İsrail'in Filistin toprakları üzerindeki varlığını tamamıyla sonlandırmak için eylemleri artırmak gerektiğini kaydetti.

Hamas sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, "Yusuf Er-Ramuni Siyonistler tarafından idam edildi. Bu eylem, işgal güçlerinin Mescid-i Aksa'ya yaptıkları baskınların, saldırıların ve Mescid-i Aksa'yı postallarıyla kirletmelerinin misillemesidir" dedi.

Diğer taraftan Kudüs'teki saldırı eylemin ardından halka karşı başlatılacak saldırıları engellemek için Kudüslü gençler, halk komiteleri kurulması çağrısında bulunarak her mahalle ve beldenin kendi komitesini kurmasını istedi. İsrail polisi ise saldırıyı gerçekletiren
Uday Ebu Cemel ve Gassan Ebu Cemel'in evlerine baskın düzenleyerek hayatını kaybeden Filistinlilerin ailelerinden 10 kişiyi tutukladı.
 
Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler