01 Ekim 2020 Perşembe Saat:
23:12
15-03-2019
  

Yeni Zelanda Cami Saldırılarına Kınama Mesajı

Ehlader olarak bu menfur ve insanlık dışı saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 
 
 
Büyük bir üzüntü ile bugün (15.03.2019-Cuma) Yeni Zelanda'da bulunan 2 camiye vahşice bir terör saldırısının düzenlendiğini öğrenmiş bulunduk. Bu saldırı sonucunda Cuma namazını eda etmek için bekleyen, dua ve ibadet ile meşgul olan 50'den fazla Müslüman kardeşimiz şehit olmuştur.
 
Ehlader olarak bu menfur ve insanlık dışı saldırıyı şiddetle kınıyoruz.
 
Unutulmamalıdır ki camiler ve mabetler en kutsal mekânlardır, hangi dinden mezhepten ve inançtan olursa olsun kutsal mekânlara saldırı düzenlemek hiçbir dinin, vicdanın ve aklın asla kabul etmeyeceği bir şeydir. Bütün dinlerin temel ilkelerinden biri de savaşta bile mabetlere zarar verilmemesidir. Ama maalesef son zamanlarda Müslümanlar ve özellikle Ehl-i Beyt dostları dünyanın birçok yerinde böyle saldırılara maruz kalmaktadır. 
 
Birkaç yıl önce ülkemizde, Pakistan’da, Irak ve Lübnan’da bu saldırıları görmüştük, şimdi ise Yeni Zelanda'da bu acı olay yaşanmıştır.
 
Bu haince ve kalleşçe saldırıların failleri, bazen tekfirci Vahhabi çeteleri ve bugün gördüğümüz gibi de bazen İslam düşmanlarıdır; fakat hiç şüphesiz hepsinin de arkasında, topyekûn Müslümanların düşmanı büyük şeytan Amerika ve Siyonist işbirlikçisi vardır.
 
Tüm Müslüman kardeşlerimizden beklentimiz ise; mezhep ve din ayrımı yapmadan, gerçekleştirilen bu çirkin saldırılara gerekli tepkiyi göstermeleri ve İslam dinin barış dini olduğunu unutmamalarıdır.
 
Türkiye'deki Ehl-i Beyt Alimleri Derneği olarak, bu menfur saldırıda hayatını kaybedenlere Yüce Allah'tan rahmet ve yakınlarına sabırlar niyaz ediyoruz.
 
Rabbimiz şeytani, zorba, zalim emperyalistleri ve onların işbirlikçilerini yok etsin. Âmin.
 
 
 
 
İstanbul
15 Mart 2019 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler