02 Aralık 2021 Perşembe Saat:
14:15
08-09-2012
  

Yermük'te Bir Filistinli Mülteci Daha Şehit Edildi

Yermük Mülteci Kampı son günlerde yoğun saldırılara maruz kalıyor.

Facebook da Paylaş

 

 
 
 
 
 
 
Son günlerde yoğun saldırılara maruz kalan, Şam'daki Filistinli mültecilerin yaşadığı Yermük Mülteci Kampı'nda bugün (8 Eylül Cumartesi) bir Filistinli daha şehit edildi.  
 
Yermük Mülteci Kampı'nın içinden Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan haberlere göre bugün sabah Ahmed Muhammed Ebu'l-Heyca adlı bir genç gerçekleştirilen yoğun saldırıda hayatını kaybetti.
 
Bu arada Salahuddini Eyyubi Camisi'nin minarelerinden yapılan duyurularda çevreye keskin nişancıların yerleştiği ve Salahuddini Eyyubi Camisi'ne giden Er-Remle Caddesi'nde yürüyenleri hedef aldıkları, bir gencin de bu caddede saldırıya maruz kalarak yaralandığı hatırlatıldı.
 
Geçtiğimiz Perşembe (6 Eylül) akşamı yoğunlaştırılan ve Cuma günü Cuma saatlerinde de devam eden havan topu saldırılarında toplam 10 Filistinli mülteci öldürülmüştü. Bunların 5'i Perşembe akşamı, 5'i de Cuma sabahı gerçekleştirilen saldırılarda öldürüldü. Saldırılarda 20 Filistinli mülteci de yaralanmıştı.
 
Dünkü saldırılarda Filistinli mültecilerin Cuma namazı için toplandıkları Filistin Camisi'nin özellikle hedef alınması ve ahalinin Cuma namazına toplanmaya başladığı sırada birkaç havan topu mermisinin bu caminin çevresine düşmesi de dikkat çekiciydi.
 
FEM
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler