19 Ocak 2020 Pazar Saat:
19:33
25-06-2018
  

YSK'dan Son Açıklama

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, seçim sonrası yaptığı açıklamada Erdoğan oyların salt çoğunluğunu aldığını ifade etti.

Facebook da Paylaş

 

 

 

YSK Başkanı Güven, seçim sonrası çnemli açıklamada buulndu. Sadi Güven, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oyların salt çoğunluğunu aldığını söyledi. Sadi Güven, oy sonuçlarını eş zamanlı olarak paylaştıklarını ifade ederek "Güven, sisteme girilen sonuçlar ve sayım döküm cetvelleri ve sandık sonuç tutanaktları siyasi partilerle paylaşılmaktadır. 2014 yılından bugüne kadar ıslak imzalı olarak tüm vatandaşlarımızın incelemesine sunulmaktadır. Bunlarda bulunan kare kodlar aracılığıyla bize geldiği anda bunları eş zamanlı olarak paylaşıyoruz." dedi.

 

SANDIKLARI KAÇI AÇILDI

 

Siyasi partilerle sandık sonuç tutanaklarını paylaştıklarını söyleyen Sadi Güven, "Sisteme girilen sonuçlar, sandık sonuç tutanakları YSK'ye geldiği anda seçime katılan siyasi partilerle paylaşılmaktadır. "Sistemimizden sonuçların yaklaşık 97.7'si şu an itibarıyla alınmıştır. Henüz sisteme girmeyen oy sayıları neticeyi etkilememektedir. "Seçimlerin kesinleşmesinden sonra SEÇSİS bütün vatandaşların incelemesine açılacaktır." dedi. 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler