20 Nisan 2021 Salı Saat:
20:25
18-10-2017
  

Zafer Irak Ordusu ve Haşd-i Şabi'nin

Sondakika! Irak zaferini ilan etti

Facebook da Paylaş

 

 

 

Irak ordusu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin elinde bulunan ve tartışmalı olarak kabul edilen bölgelere yönelik yapılan askeri harekâtta bütün hedeflerde başarıya ulaşıldığını duyurdu.

 

Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Türkiye, İran ve Irak'a rağmen yapmakta ısrar ettiği ülkeyi bölme referandumu sonucunda harekete geçen Irak Ordusu ve Haşd-i Şabi, Peşmerge güçlerini geri püskürterek Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ni 2003 sınırlarına geri döndürmek üzere.

 

Öte yandan Irak Ordusu ve Haşd-i Şabi, sabah saatlerinde Musul Barajı çevresinde kontrolü tamamen sağladı. Bölgeyle ilgili bir diğer önemli gelişme ise; Kuzey Irak'ta yaşanan çatışmalarda 4 askerin hayatını kaybettiği haberi sonrası, Zap bölgesinde bir güvenli alan yaratmak isteyen TSK'nın sınırötesi operasyona başladığı belirtiliyor.

 

Mesud Barzani'nin İsrail'i arkasına alarak gerçekleştirdiği 'Evet' referandumu ile gerilimin tırmandığı Irak'ta Ordu ve Haşd-i Şabi güçleri zafere ulaştı. Bölgede yaşanan bu gerginlik, 2015 yılında Türkiye'nin eğittiği Peşmergenin birçok bölgeyi kaçarak terketmesi nedeniyle bize yine ülkemizin yanlış ata oynadığını gösterdi.

 

Ehlader HABER

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler