28 Mayıs 2020 Perşembe Saat:
00:27
20-09-2018
  

Zeyneb-i Kübra Camii'nde Muharrem + FOTO

Ehl-i Beyt âşıkları İmam Hüseyin için yas tutuyor...

Facebook da Paylaş

 

 

 

İstanbul/Tahtakale Zeyneb-i Kübra Camii’nde devam eden Muharrem Ayı etkinlikleri okunan Ziyaret-i Aşura ile başladı. Camiyi hıncahınç dolduran Hüseyin sevdalıları bu matem günlerinde Ehl-i Beyt’e bağlılıklarını bir kez daha yinelediler.

 

Minberde konuşma yapan Tahtakale Zeyneb-i Kübra Camii Hocası Ali Koç cümlelerine; ‘Neden Ehl-i Beyt İmamlarının türbelerini ziyaret ediyoruz?’ diye başladı.

 

Koç yapılan ziyaretlerin gerekliliği ve getirdiği bereketlerden bahsettikten sonra: “Ziyaret Allah'a yakınlaşmanın bir yoludur. Zira ziyaret edilenler Allah'ın en sevdiği insanlardır. Bir diğer sebep ise türbelerini ziyaret ettiğimiz insanlara duyduğumuz sevginin göstergesidir. Çünkü biz o yüce insanların yaşadığı dönemde yoktuk. Bu sebeple hizmetlerinde olup sevgimizi de gösterme şansımız olamadı. Üçüncü sebep ise biz Peygamber ve Ehl-i Beytinin takipçileriyiz. Onlar bizim olgularımız ve örnek aldığımız yegâne şahsiyetlerdir. Nitekim bu ziyaretleri onlar da yapmışlardır.” dedi.

 

Zeyneb-i Kübra Camii Hocası sözlerine şöyle devam etti: “Ama şu çok iyi bilinmelidir ki; ister vacip olsun, ister sünnet her amelin temelinde Allah'ın rızası yatar. Sünnet bir amel olan türbelerin ziyareti de Allah'ın rızasını elde etmek için olmazsa yalnızca birilerinin bize Kerbelai, Meşhedi, Hacı vb. isimler için olursa bu ziyaretlerin Allah katında makbuliyeti yoktur.”

 

Camideki program okunan mersiyeler ve vurulan sinezenilerin ardından sona erdi.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler