20 Ekim 2020 Salı Saat:
06:32
31-10-2014
  

Zeytinburnu İmam Sadık Camii'nde 6 Muharrem

Zeytinburnu İmam Sadık Camii'nde 6 Muharrem

Facebook da Paylaş

 

Zeytinburnu İmam Cafer-i Sadık Camii'nde düzenelenen maten ve anma programı camii gençliği tarafından icra edilen sinezenilerle başladı. Sinezenilerin ardından minbere çıkan camii hocası Ş. Ahmet Şahin, Hz. Hüseyin'in (a.s) tüm Müslümanların ortak değeri olduğuna değinenerek;

 

"Nasıl ki Hz. Muhammed (s.a.a) efendimiz tüm Müslümanların ortak değeri ise O hazretin biricik torunu, 'Hüseyin bendendir, ben de Hüseyin'denim' diye buyurduğu ve aba ehli olan (Ehlibeyt) beş kişiden biri olan Hz. Hüseyin'de (a.s) tüm Müslümanların ortak değeridir.

 

İmam Hüseyin (a.s), bazılarının tasavvur ettiği sadece tek bir mezhebe veya etnik gruba ait değildir. Hem Hz. Hüseyin, hem Kerbela kıyamı hem de Aşura mesajları evrenseldir. Bundan eminiz ki Ehlibeyt'i en az bizler kadar sevip sahiplenen Ehlisünnet kardeşlerimiz de Hz. Hüseyin'in matem programalarına gereken özeni göstererek sahip çıkacaktır." dedi.

 

Ş. Ahmet Şahin konuşmasının ardından okuduğu ağıt ve mersiyelerle Hz. Hüseyin (a.s) aşıklarını gözyaşlarına boğdu. Anma programı edilen duaların ardından son buldu.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler