26 Ekim 2020 Pazartesi Saat:
08:53
18-11-2019
  

Zeytinburnu'nda Vahdet Haftası Kutlandı + FOTO

İstanbul/Zeytinburnu İmam Cafer-i Sadık Camii'nde Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

Ehl-i Sünnet'e göre Peygamber Efendimizin (saa) doğumunun Rebiülevvel ayının 11'ini 12'sine bağlayan gece olması ve Ehl-i Beyt kaynaklarında ise 16'sını 17'sine bağlayan gece olması hasebiyle 'Vahdet Haftası' olarak adlandırılan bu kutlu günler ülkemizin birçok yerinde yapılan etkinliklerle anılmaktadır.

 

Dünya Müslümanları Allah Resulünün (saa) mübarek varlığı etrafında birleşmeyi ve böylece İslam dünyasının güçlü bir vahdetle ilerleyip gelişmesini arzu ettiği için İstanbul Zeytinburnu İmam Cafer-i Sadık Camii'nde de Kutlu Doğum programı düzenlendi.

 

Değerli Ehl-i Beyt âlimimiz Oğuz Uçum'un kıldırdığı öğle namazının ardından Taner Kırhan'ın sunuculuğunu yaptığı Zeytinburnu İmam Cafer-i Sadık Camii'ndeki Kutlu Doğum programı Erdebilli meddah Mehdi Nusretî'nin Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

 

Katılımın oldukça fazla olduğu programda sırasıyla İmam Cafer-i Sadık Camii imamlarından Rıza Yeşil, Beyazıt Camii İmamı Ömer Kurt, Zeytinburnu Milli Eğitim eski müdürü Mehmet Karaca, Halkalı Zeynebiye Camii İmamı ve CAFERİDER onursal başkanı Selahattin Özgündüz birer konuşma yaptı.

 

Program Zeytinburnu İmam Cafer-i Sadık Camii İmamı Oğuz Uçum'un duaları ile son bulurken daha sonra toplu halde hazırlanan ihsan yemekleri yenildi.

 

Ehlader HABER

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler