06 Temmuz 2022 Çarşamba Saat:
11:09
30-05-2018
  

Zorba Zorbalık Yapmaya Devam Ediyor

Direniş cehpesinden Hamas, Siyonist İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıların ardından 2014'ten bu yana yürürlükte olan ateşkes anlaşmasına geri dönme konusunda İsrail ile aracılar yoluyla anlaştıklarını duyurdu, İsrail tarafından ise anlaşmayla ilgili yalanlama ve tehdit geldi.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Büyük Şeytan Amerika'nın, Tel Aviv’deki büyükelçiliğini 14 Mayıs’ta Kudüs’e taşımasından yaşanan olaylarda, Siyonist Rejim Filistinlilere acımasızca saldırmıştı. O günden bu yana şiddeti artarak devam eden saldırılarda binlerce insan yaralanmış, 62 kişi de şehit olmuştu.

 

Dün de Gazze'den yani Hamas tarafından intikam amaçlı 70 roket ve havan mermisi İsrail tarafına atılmıştı. Her ne kadar bunların çoğu hava savunma sistemlerince etkisiz hale getirilse de, 25 roketin isabet kaydettiği ve roket saldırılarının sonunda üç Siyonist askerinin yaralandığı açıklanmıştı.

 

Bu karşılık Siyonistlerin Gazze’ye yönelik misilleme saldırısında ise ölü veya yaralı olup olmadığına ilişkin henüz bir bilgi yok. Ama AA, İşgal Rejimi’nin saldırılarında üç Filistinlinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

 

İşgal Devleti Başbakanı Benjamin Netanyahu da dün başlayan roket saldırısı sonrası yaptığı ilk açıklamasında “Saldırılara karşı ordu güçlü bir yanıt verecektir” demişti.

 

Bölgede yaşanan askeri hareketlilikle ilgili Birleşmiş Milletler’in de acil olarak toplanması bekleniyor.

 

Amerika’nın BM Büyükelçisi Nikki Haley ise yaşanan bu gelişmelerden sonra utanmadan, toplantı çağrısı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Güvenlik Konseyi, İsrailli sivilleri hedef alan bu son saldırılara karşı öfkelenmeli ve tepki göstermelidir” açıklamasını yaptı.

 

İşgal Ordusu, ‘roket ve havan topu saldırılarına karşılık olarak’ başlatıldığını açıkladığı operasyonda, Gazze Şeridi’ndeki toplam 60 hedefin vurulduğunu duyurdu. Direniş Cephesinden Hamas ve İslami Cihad da yaptıkları ortak açıklamayla İşgal Rejimi tarafına düzenlenen roket ve havan topu saldırılarını üstlendi.

 

Hamas ve Filistin’deki ikinci büyük direniş grubu olan İslami Cihad ortak bir açıklama yaparak İsrail ile ateşkes konusunda anlaşmaya vardıklarını söyledi. İsrail ise anlaşma iddiasını yalanladı: “İsrail Hamas’a bu şiddetin bedelini ödetecek.” dedi.

 

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler