17 Ocak 2022 Pazartesi Saat:
12:25
17-05-2014
  

Bahreyn'de Hükümet Karşıtı Gösterilere Devam

Binlerce Bahreynli Malikiye bölgesinde düzenlenen protesto gösterilerine katıldı...

Facebook da Paylaş


 

Bahreynli göstericiler bir kez daha Bahreyn güvenlik güçlerinin Suudi rejim desteğinde halka yönelik baskı ve acımasız girişimlerine itiraz ederek sokaklara döküldü.

Presstv'nin verdiği habere göre, Cuma günü binlerce Bahreynli başkent Maname'nin güneyindeki Malikiye bölgesinde düzenlenen protesto gösterilerine katıldı.

Bahreynli göstericiler, gösteriler sırasında hükümet karşıtı sloganlar atarak, ellerinde siyasi aktivistler ve tutukluların posterlerini taşıdılar.

Bu arada Sitre bölgesinde de benzeri itiraz gösterilerinin düzenlendiği belirtildi.

Demokrasi talebinde olan binlerce muhalif, Şubat 2011 yılından beri Bahreyn'de hükümet karşıtı gösteriler düzenleyerek, Bahreyn rejiminin iktidardan çekilmesini istemektedirler.

Bahreyn halk kıyamının başladığı tarihten bu yana, hükümet güçlerinin göstericilere karşı baskı, şiddet ve sindirme girişimleri sonucu onlarca insanın öldüğü, yüzlerce insanın da yaralandığı ve Al-ı halife rejiminin zindanlarında çok kötü şartlarda tutulduğu belirtiliyor.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Necati   17-05-2014 17:49

    Hükümet karşıtı gösteri retoriği kısıtlı bir yaklaşım değilmi?Yani Bahreynli şiiler mezhep karşıtlığı üzerindenmi gösteri yapıyorlar?Bu gösteriler sınıfsal bir tepkimi?Böyle olmamalı,tevhidi düzenin hakim olması için mücadele sürdürülmeli.Öyle inanıyorum ki Bahreynde ki bu mücadele de sisteme karşı ilahi hükümlerin hakim kılınması adına,hak ve adaletin tesis edilmesi için yapılan bir mücadeledir.İran islam inkılabında olduğu gibi,islamın evrensel ilkelerine bağlı,islami önderliğin rehberliğinde ilahi şeriatın düzene ve topluma hakim olması için sürdürülmeli mücadele.Aksi halde partisel meselelere odaklı,demokratik temsil talebinden öteye geçmeyen halk hareketlerinin başarısı tartışmalı olduğu gibi ilahi gaybi yardımların gerçekleşmeside şüphelidir!

Kategorideki Diğer Haberler