20 Mayıs 2022 Cuma Saat:
19:40
15-06-2016
  

Bahreyn El-Vifak Cemiyetini Kapattı

Bahreyn İdari Mahkemesi El-Vifak Cemiyetinin ve bu cemiyetin bütün binalarının kapatılması emrini verdi.

Facebook da Paylaş

Tesnim haber ajansının haberine göre, Bahreyn İdari Mahkemesi, El-Vifak cemiyetinin faaliyetlerinin durdurulması ve bu cemiyetin bütün binalarının kapatılması emrini verdi.

Edinilen bilgilere göre; El- Vifak Cemiyeti muhalefet hareketinin kapatılması emri, Bahreyn Adalet Bakanı Halid Bin Al-i Halife’nin talebinden iki saat sonra gerçekleşti.

Bahreyn Adalet Bakanlığı, El-Vifak Cemiyetini; Bahreyn’de terörizm, şiddet ve yabancı müdahaleler için uygun ortam hazırlamakla suçladı. Bahreyn Adalet Bakanlığı; ‘bu adım, herkes için siyasi süreci düzeltmeyi amaçlıyor’ şeklinde tepki verdi.

Bahreynli avukat Abdullah el-Şemlavi, kendi twitter sayfasında şunları yazdı: “Bahreyn Mahkemesi, Adalet Bakanı’nın El-Vifak Cemiyetinin faaliyetlerinin durdurulması talebini aceleyle değerlendirdi.”

Bununla birlikte, Bahreyn daha önce de El-Vifak Cemiyeti Genel Sekreteri Şeyh Ali Salman’ı 9 yıl hapse mahkûm etmişti. Bahreyn 2011 yılından bu güne, halkın Al-i Halife’ye karşı barışçıl protestolarına şahit olmaktadır. Bahreynli protestocular, geleceklerini belirleme hakkına sahip olmak istiyorlar.

Bahreyn hükümeti, ülke halkının bu barışçıl protestolarına şiddetle cevap vermiş, şimdiye kadar 150 kişi şehit olmuş ve yüzlerce kişi de yaralanmıştır.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler