21 Eylül 2021 Salı Saat:
12:14
26-02-2018
  

Düşmanlar Komplo Kurmanın Peşindeler

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah

Facebook da Paylaş


Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Lübnan'ın doğusunda yer alan Baalbek kentinde yaptığı konuşmada; Amerika ve müttefiklerinin bölgedeki planlarının yenilgiye uğraması ve aynı şekilde terör örgütü IŞİD'in yenilgisinden sonra düşmanların direniş aleyhinde tuzak ve komplo kurmanın peşinde olduğunu söyledi.

Nasrallah, Amerika Dışişleri Bakanının Lübnan'a ziyaretine de temasla; “ABD Dışişleri Bakanı, Beyrut'a geliyorsa 'bu ziyaretin hedefi yalnızca deniz sınırları değil aksine Hizbullah ile de mücadele etmektir. “Eğer İsrail bugün hiçbir şeyden korkmasaydı 9. bölgede petrol boru hattını döşemişti ve Lübnan'ın petrol haklarını çiğneyerek onu kendi hakları olarak görürdü” dedi.

Nasrallah konuşmasının devamında; Lübnan'ın geleceğine işaretle, Lübnan meclisi ve kabinesinde Lübnan Hizbullahı temsilcilerinin varlığının en önemli hedefinin, direnişi desteklemek ve bu konuyu güçlü bir şekilde sürdürmek olduğunu belirterek: “ABD ve Arabistan,  Lübnan'da yapılacak seçimlerde Hizbullah'ın oylarını dikkate alacaktır ve seçimlerde çeşitli görüşlerin katılmasında hiç bir sorun yok”. “Seçimlerde Lübnan halkının üzerine büyük bir görev düşüyor. Çünkü seçimler ülkenin kaderini belirleyecektir. Bu seçimlerde kim seçilirse sorumluluklarını yerine getirmelidir.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler