22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
19:46
15-03-2016
  

Ehli Sünneti Korumak İçin Kalkan Olduk!

İran Devrim Muhafızları Kudüs Orduları Başkomutanı General Kasım Süleymani

Facebook da Paylaş


Tesnim haber ajansının haberine göre, Kudüs Orduları Başkomutanı General Kasım Süleymani, İran'ın bölge politikaları ve terörle mücadele konusunda açıklamalarda bulundu.

İran Devrim Muhafızları Kudüs Orduları Başkomutanı General Kasım Süleymani, İran'ın bölgede macera peşinde koştuğu söylentilerine cevap verdi.

Kasım Süleymani, İran'ın bölgede macera peşinde koştuğu söylentilerine karşılık, "Bizim için Müslümanların can ve mal güvenliğini sağlamak, macera peşinde koşmak değildir." ifadesini kullandı.

General Kasım Süleymani, "Günümüz Ehli Sünnet dünyasında insani değerlerin her zamankinden daha fazla, tekfirci terör çetelerince saldırı ve tehditlere maruz kaldığına şahit olmaktayız. Düşmanlarımız tekfirci terör çeteleri oluşturarak, İslam Cumhuriyetine ve Şia'ya diz çöktürtmeyi planladı. İran İslam Cumhuriyeti'nin Müslümanların canını ve malını korumaya çalışması maceraperestlik midir?" diye sordu.

"Tekfirci terör çeteleri ve IŞİD, 2000 genç kadını kendi aralarında pazarlıyor, Müslümanların Cami ve kutsal mekânlarını yerle bir ediyor, böylesine bir zulüm ve cinayetin karşısında durmak ayıp mı?" diye soran General Kasım Süleymani, "İran'ın aksine, bölgede macera peşinde koşan tek ülke varsa, o da Suudi rejimidir. Bir yıllık izlenimlerime göre, Suudi Arabistan rejimi İslami bir ülke olduğunu iddia etmesine rağmen, Yemen'e karşı başlatmış olduğu vekâlet savaşında İslami kanun ve kuralları bir kenara bırak, hatta insani hak ve hukuklara dahi riayet etmeden, mazlum ve savunmasız halkı kana boyamakta. Zahirde Müslüman görünen bir ülkenin, Yemen'deki Müslümanları bir yıldır her an ve hiçbir İslami, insani ve hukuki ilkeyi dikkate almadan bombalaması ve kadın erkek demeden vahşi bir şekilde kanlarını dökmesinin ne gibi bir anlamı olabilir? Lübnan Hizbullah'ı, Arap ve İslami bir parti olarak Arabistan aleyhinde bir maceranın peşinde olmamıştır. Hatta tüm Arap ordularının 1947 yılından itibaren yapamadığı işi, Arapları savunmak adına yapmıştır." açıklamasında bulundu.

İran İslam İnkilabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei'nin vahdet ve kendinden önce Ehli Sünnet Müslümanları korumanın daha önemli ve gerekli olduğu açıklamalarına vurgu yapan General Kasım Süleyani, "Biz hiçbir ülkede Sünnileri, Şii yapmaya çalışmadık, aksine canımızı Ehli Sünneti korumak için kalkan ettik." dedi.

Rahmetli İmam Humeyni'nin (r.a) Velayeti Fakih'in İslam Devleti'nin olmazsa olmazlarından olduğu sözünü hatırlatan Kasım Süleymani, "Bugün İslam'ı, Velayeti Fakih olmadan korumak mümkün değil. Bugün ülkemizde emniyet huzur ve barış varsa, bunu Velayeti Fakih'e borçluyuz. Bu şartlar Yemen'de Velayeti Fakih sayesinde oluşturuldu. Bazıları İran'ın Irak'ı yuttuğunu iddia etmekte, hâlbuki İran İslam Cumhuriyeti, Irak halkını korumak için can verdi. Bu tür iddialar düşmanların asılsız iddialarıdır, zira düşmanlarımız gerçekleri görmek istemiyorlar." ifadesini kullandı.

 

Ehlader Haber


 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler