22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
20:25
19-03-2018
  

Hz. Fatıma Avrupa'da Anıldı

Almanya, Hz. Fatıma (s.a) viladeti ve dünya müslüman kadınlar günü münasebetiyle bir konferans düzenledi.

Facebook da Paylaş


18 Mart Pazar günü, Hz. Fatıma'nın (s.a) viladeti ve dünya müslüman kadınlar günü münasebeti ile Almaya'nın Frankfurt şehrinde Hz. Fatıma Zehra (sa) İslam Merkezinin organize ettiği konferansa Ehlibeyt dostları yoğun ilgi gösterdi.

Konferans, Recep Yıldırım’ın Kuran tilaveti ile başladı.  Kuran tilavetinin ardından Huccet-ul İslam Mustafa Sarıhan, katılımcılara hoşgeldiniz konuşması yaptı.

Miraç araştırma ve eğitim merkezi başkanı Huccet-ul İslam Muhammed Taki Kevser suresi üzerine ve tefsiri ile konuşmasını yaptı.

Ardından Huccet-ul İslam Sabahattin Türkyılmaz kadının toplumsal bakış acısından bahsetti. Daha sonra Huccet-ul İslam Bülent Ayyıldız Hz. Fatıma'nın (sa) hayatına ve yüce şahsiyeti üzerine dinleyenleri aydinlattı.

Son olarakda Berlin’den katılan Huccet-ul İslam Ekrem Türkeli günün önemine dayanarak kapanış konuşmasını yapıp çekiliş ile konferans devam etti.

Hz. Fatıma Zehra (s.a.) Camisi’nin minik ilahi grubu ile Meddah İrfan Ciftçi güzel sesleriyle ortamı şenlendirdiler.

Program sonunda konuşmacılara çekilişler yaptırılarak, katılımcılara çeşitli hediyeler takdim edildi, ikram yemeği ve Ferec duası ile son buldu.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler