27 Ekim 2021 Çarşamba Saat:
00:04
21-03-2013
  

Irak savaşını savununca tepki yağdı

Irak Savaşı`nın 10. yıl dönümü nedeniyle Twitter adresinden bir mesaj paylaşan ABD`nin eski Savunma Bakanı Donald Rumsfeld`e tepki yağdı.

Facebook da Paylaş
Twitter'a ''Uzun ve zor bir iş olan 25 milyon Iraklının özgürleştirilmesi 10 yıl önce başladı. Bu tarihi olayda yer alan herkes saygımızı ve teşekkürümüzü hak ediyor'' diye yazınca takipçilerinden küfüre kadar varan ağır cevaplar aldı.

Cevaplardan birinde Rumsfeld'in mesajına ‘tam bir yüzsüzlük' diye karşılık verilirken, diğerinde ‘sen ve senin patronların dışındaki herkes saygıyı hak ediyor. Seni kan içen psikopat' ifadesi yer aldı. Bir başka takipçisi ise savaşta görev alanların suçu olmadığını ama Rumsfeld'in savaş suçlarından yargılanması gerektiğini belirtti.

'ELİNDEKİ KANDA BOğUL'

Bir başka Twitter kullanıcısı ABD eski Savunma Bakanına ‘bu lafları savaşta ölen yüzbinlerce masum sivile söyle' şeklinde bir tweet attı. Bir başkası ise ‘Eğer bir cehennem varsa, orada yanacağından eminim. Seni kırışık suratlı, ruhsuz pislik' ifadelerini kullandı.

Donald Rumsfel'e karşı twitter kullanıcıların mesajlarında ‘aşağılık bir insansın', ‘ellerindeki kanda boğulan bir psikopatsın', ‘Ebu Garip hapishanesindeki mahkumların çığlıklarının uykunda seni rahat bırakmamasını dilerim' ifadeleri de yer aldı.

 

press medya

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler