26 Ocak 2022 Çarşamba Saat:
06:49
27-06-2016
  

Kuveytli, BM'de Arabistan’ı Eleştirdi

Abdülhamit Deşti, BM toplantısında Riyad’ın insanlık dışı ve baskıcı politikalarını açıkça eleştirdi.

Facebook da Paylaş

Tesnim'in haberine göre, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyinde Kuveyt temsilcisi olan Abdülhamit Deşti, Suudi Arabistan’ı ve bu ülkenin politikalarını eleştirerek, bu politikaların insan hakları ihlali olduğunu söyledi.

Deşti bu konseyin toplantısında şunları söyledi: “Yemen, Suriye ve Irak’ta gelişim planları terörizmi destekleme ve bazı taraflar tarafından bu ülkede yürütülen savaş nedeniyle iptal edildi. Bu durumun sebebi, Arabistan’ın bazı hükümetlerin halkının adil taleplerine karşı dayattığı baskıcı politikalarıdır.”

Deşti, açık bir şekilde Arabistan ve Bahreyn’de insan haklarının durumunu eleştirdi ve Yemen’de meydana gelen olayları Arabistan’ın vahşi saldırısı olarak nitelendirdi.

Abdülhamit Deşti, Direnişi desteklemesi ve Suudi karşıtı tutumuyla tanınmakta ve birkaç ay önce Suudi Arabistan’a hakaret ettiği gerekçesiyle, meclisteki dokunulmazlığını kaybetmiştir.

Birleşmiş Milletler Karat Temsilcisi Faysal Bin Abdullah Al-i Henzap, Deşti’nin bu ifadelerine tepki göstererek, söylenenleri iftira olarak değerlendirdi.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler