22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
19:05
10-07-2013
  

Paşazade'den Azerbaycan Alimlerine Uyarı

Kafkasya müslümanları dairesi başkanı şeyh'ul İslam Allah şükür Paşazade

Facebook da Paylaş
Kafkasya müslümanları dairesi başkanı şeyh'ul İslam Allah şükür Paşazade, Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı seçimleri eşiğinde ülkede beklenmedik olumsuz olayların vuku bulabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Bakü Gündelik gazetesinin yazdığı habere göre Kafkasya müslümanlar idaresinde din alimlerine hitaben konuşma yapan Allah şükür Paşazade, bu yıl Azerbaycan cumhuriyetine yönelik dış faaliyetlerin artabileceğini belirterek din alimlerinden bu konuda çok dikkatli ve uyanık olmalarını istedi.

Kafkasya müslümanları dairesi başkanı şeyh'ul İslam Allah şükür Paşazade, Azerbaycan cumhuriyetinde din çeşitliliğinin mevcut olduğunu ve dini mezhepler arasında hoş görünün en üst seviyede bulunduğunu hatırlatarak, bazen dini gruplar ve hatta ulemanın bile dış tahrikler etkisinde kaldığını, seçimler öncesi çok dikkatli davranılması gerektiğini bildirdi.

Kafkasya Müslümanları dairesi başkanı şeyh'ul İslam Allah şükür Paşazade Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi siyasi kişilerin camilere müdahalesini ise yasakladı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı seçimleri Ekim 2013 tarihinde düzenlenecek.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler