22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
20:17
11-09-2012
  

11 Eylül Tam Bir Medya Şovuna Dönüştü

Ahmedinejad: 11 Eylül bahanesi ile bir milyondan fazla insan Irak ve Afganistan'da öldürüldü

Facebook da Paylaş

 

 
 
 
 
İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, 11 Eylül bahanesi ile Irak ve Afganistan'a saldırıldığını ve bir milyondan fazla kişinin bu ülkelerde öldüğünü söyledi.
 
Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Fransa kitle iletişim araçlarından 4 gazeteciye verdiği mulakatında, "11 eylül olaylarında 3 bin kişi öldü. Her kes üzüldü. Rahatsız oldu. Olayda hayatını yitirenlerin ailelerinin acıları paylaşıldı. Fakat insanlar olaylara medyatik bakmaya başlayınca, işgalcilerin yaptıklarını da meşru görmeye başlıyorlar" dedi.
 
Ahmedinejad, '' Bu olay, medyatik boyutlu olmamış olsaydı, bu gün Amerikan güçlerinin, Afganistan, Irak ve Fars körfezinde de olmayacaklardı '' dedi.
 
11 eylül olayları bahanesiyle bu güne kadar 1 milyondan fazla insanın öldürüldüğünü hatırlatan Ahmedinejad, '' 11 eylül olayı tam bir medya olaylarına dönüştü''diyerek medya'nın neden Afganistan ve Irak'ta hayatını kaybeden bir milyon kişi için sustuğu sorusunu yöneltti.
 
Ahmedinejad 16. Bağlantısızlar hareketi liderler zirvesine ilişkin olarak da, bağlantısızlar hareketinin sahip olduğu imkan ve potansiyellerin, uluslar arası Siyonistlerin sabote siyasetlerine, sultacı ve emperyalist siyasetleri boşa çıkarma, dünya genelindeki gelişmeleri, adalet, özgürlük doğrultusunda yapılandırma, dünya'da mevcut sistemin ayaklar altına alınması yönünde kullanılması gerektiğini söyledi.
 
Ahmedinejad "İran'a yönelik yaptırımlarında, İran'ın teslim olacağını sanıyorlardı fakat, bu düşünce yanlış bir düşünce idi ve bunu da gördüler" diye konuştu.
 
İRNA
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler