26 Ekim 2021 Salı Saat:
23:25
03-11-2018
  

13. Evrensel Erbain Merasimi'ne Davet

Ehlibeyt Alimleri Derneği (EHLADER) ve Anadolu Ehlibeyt Gençliği'nin hazırladığı "Adım Adım" temalı 13. Evrensel Erbain Merasimi, 4 Kasım Pazar günü düzenlenecek.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Yaklaşık 14 asır önce yaşanan ve İslam dünyasında asırlardır süregelen büyük bir mateme bürüyen hazin Kerbela olayının üstünden 1379 yıl geçti.

 

İmam Hüseyin'in (a.s) ve vefalı yoldaşlarının şehadetinin ardından geçen bunca asıra rağmen yürekler hala ilk günkü gibi kan ağlıyor.


Kerbela faciasının 40. günü anlamına gelen 'Erbain' için ise dünyanın birçok noktasında her yıl olduğu gibi bu yıl da merasim programları düzenlemek için çalışmalar devam ediyor.

İstanbul'da Ehlibeyt Alimleri Derneği (EHLADER) ve Anadolu Ehlibeyt Gençliği'nin bu yıl 13.'sünü düzenlediği "Adım Adım" adlı Evrensel Erbain Merasimi de ziyaretçilerini bekliyor.

13. Evrensel Erbain Merasimi, 4 Kasım Pazar günü saat 14:00'da Yenibosna'da (Bahçelievler) bulunan Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi'nde düzenlenecek ve çekilişle 3 kişi 2019 senesi için Erbain Ziyareti kazanacaktır.

Programı On4 TV'den de canlı olarak izleyebilirsiniz.

 

Ehlader HABER

 

 

  

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler