05 Temmuz 2022 Salı Saat:
12:33
15-07-2021
  

15 Temmuz'un Yıldönümünde Şiiler açısından FETÖ

15 Temmuz, arkadan vurulmanın adıdır. Sahte gülüşlerin, düşmanla iş çevirirken dini kullananların kötülüğüdür bu millete.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

  

Ali Tünay

 

FETÖ'nün bizleri sevmediği sır değildi. Türkiye'yi sevmediğini ise 15 Temmuz gecesi tüm vatan evlatları acı tecrübeyle gördü. Hoş biz de onu sevmiyorduk. Bunu şimdi söylerken bir malumu ilk kez ilâm etmiyoruz. Kolay zamanda kolay olanı konuşmak değil, yaptığımız.

 

Tarihin kaydını tutanlar, bu karşılıklı nefretin varoluşsal sebep olduğunu bilirler. Zira bu bir histir ve biz bu hisle hiç ama hiçbir zaman onu kabul etmedik. Hep uzağında durduk. Hep kuşkulandık. Öğretimize selam olsun...

 

O şunu biliyordu ki, karakteristik olarak hangi ülkede yaşıyorsak, oranın toprak bütünlüğünü, bayrağını, devletini, namus bilmişiz hep.  Hükümetlere, uygulamalara, ötekileştirici tavırlara karşı rezervler ile topyekûn Devlet karşıtlığı farklığı şeylerdir ve aralarında devasa uçurum vardır.

 

Zira İslam'ın Ehl-i Beyt Mektebi yorumuyla hayatına yön veren bizler açısından vatan ile din sevgisi arasındaki orantı, ters orantı değildir; doğru orantıdır. Hem de dosdoğru...

 

Yani birini sevmenin doğal sonucu olarak diğerini sevme zorunluluğu... Bu esasen insani bir duygudur. İnsan olmanın, vatan evlatlarının diğerlerine karşı sorumlu olmanın sorumluluğu...

 

Devletin olmadığı yerde nelerin olabileceğini ise son 20 yıldır bu coğrafyada yaşananlar, uygulamalı olarak gösterdi. Komşularımızda yaşanan hainlikler, düşman önüne yatmaların sonuçları ortada!

 

15 Temmuz, arkadan vurulmanın adıdır.

 

Sahte gülüşlerin, düşmanla iş çevirirken dini kullananların kötülüğüdür bu millete.

 

Biz bu kumpası "Ali(as)'ye yapılan"dan biliriz.

 

Vatanı sevenlerin, vatanı seven gibi görülenler tarafından mağdur edildiğidir 15 Temmuz.

 

Din Sosyolojisinde hangi alanları kullandıklarına iyi bakmanız gerekiyor. Toplum Sosyolojisinde kendilerine nasıl, hangi yöntemlerle alan açtıkları, iyice incelenmelidir. Soğukkanlı, bilimsel ve etraflıca olmalıdır bu... Hep beraber yapmalıyız, hepimiz birbirimize yardımcı olmalıyız. Bu Vatan kıymetlidir, artık yara almamalıdır.

 

İlahi, bu Vatanı sen koru!

 

Basiret gözümüzü açık tut.

 

Dostlarımızı dost gibi sevmeyi nasip et bize.

 

Kezâ, düşmanlarımız karşısında bilinç kuşanmışlığı da ver toplumumuza.

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler