20 Haziran 2021 Pazar Saat:
00:57
06-11-2018
  

Almanya'da Erbain Programı + FOTO

Stuttgart İmam Hüseyin (as) İslam Merkezi'nin Organize Ettiği Erbain Programı Almanya'daki İmam Hüseyin Âşıkları ile düzenlendi.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Stuttgart İmam Hüseyin İslam Merkezi'nde Hz. Hüseyin ve öz Muhammedi yola baş koymuş yaranlarının şehadetenin 40. günü münasebetiyle Erbain merasimi düzenledi.

 

Hacı Nedim Gülbetekin'in sunuculuğunu yaptığı matem merasime Stuttgart ve civarındaki Ehl-i Beyt aşıkları katıldı.

 

Hoşgeldin konuşmasını Cami Dernek Başkanı Hacı İsmail Bağcı'nın yaptığı Erbain merasiminde daha sonra kürsüye davet edilen İmam Hüseyin İslam Merkezi hocası Hüseyin Hüseynbalaoğlu İmam'ın (as) kıyamının başlıca sebeplerini ve bizlerin günümüzde bu elim verici vakıadan alabileceğimiz yönleri anlattı.

 

Hüseynbalaoğlu'nun ardından kürsüdeki yerini alan Avrupa Ehl-i Beyt Alimler Birliği yönetim kurulundan Sayın Ahmed Talayhan hocamız ise İmam Hüseyin'in bu süreç içerisinde uyguladığı iyiliği emredip kötülükten vazgeçirmeye çalışma yönündeki faaliyet ve çabalarına değindi.

 

Stuttgart İmam Hüseyin İslam Merkezi'nin düzenlediği Erbain merasiminin son konuşmacısı ise Avrupa Ehl-i Beyt Alimler Birligi ve aynı zamanda Ehlader yönetim kurulundan Avrupa sorumlusu Berlin İmam Rıza İslam Merkezi Hocası Tevekkül Erol oldu. 

 

Değerli alimimiz konuşmasında İmam Hüseyin'in (as) kıyamını iki bölümü üzerinde değerlendirdikten sonra, İmam Zeynelabidin'in (as) Kerbela'ya tekrar gelişin sebeplerini anlattı.

 

Almanya'daki Erbain programı okunan dualar ve verilen ihsan yemeğinin ardından son buldu.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler