19 Ocak 2022 Çarşamba Saat:
13:24
18-03-2015
  

Ankara'da Bir IŞİD Hikayesi

Bebeklerine sahip çıkamayan bir devlet...

Facebook da Paylaş


Ankara'da açık şekilde yapılan IŞİD propagandası sonucu örgüte katılmak için Suriye'ye giden E.A.D., eşini ikna edemeyince 3 bebeğini de yanına alarak Suriye'ye gitti. Şimdi bebeklerden haber alınamıyor.

Muş'ta 2 ve 4 yaşındaki çocuklarını da yanına alarak IŞİD'e katılan bir anne, Konya'da 2 yaşındaki çocuklarını da alarak IŞİD'e katılan anne-baba... Şimdi ise Ankara'da bir baba, eşini ikna edemeyince 3 çocuğunu da yanına alarak IŞİD'e katıldı. Bununla da kalmadı, anneye santaj yaparak onu da Suriye'ye çağırdı. Santaja karşın Suriye'ye gitmeyen anne, üç çocuğundan haber alamıyor. Konuyu gündeme getiren CHP'li Atilla Kart, soL'a yaptığı açıklamada "Bu benzer şekilde gündeme getirdiğim üçüncü olay. AKP, bırakın yetişkinleri engellemek, bu ülkenin bebeklerini, çocuklarını bile korumaktan aciz" diyor.

ANKARA'DA IŞİD PROPAGANDASI

Ankara'da açık şekilde devam eden IŞİD propagandası sonucu örgüte katılımlar sürerken, AKP duruma seyirci kalmaya ve destek olmaya devam ediyor. 1975 doğumlu Ankara’lı E.A.D ve eşi F.’nin bebek özlemleri 2011 yılında sona ermiş, Elif ve Emir isimli ikizlerden sonra, 2013 yılında  Eymen isimli çocukları dünyaya gelmişti.

Ankara'da süren IŞİD propagandasından etkilenen baba E.A.D, 5-6 aydan bu yana ailece Suriye’de IŞİD saflarında savaşa katılmak için eşini ikna etmeye çalıştı. Eşi ikna olmayınca da Ekim 2014 tarihinde Suriye’ye gitti. Suriye'de bir ay kalan E.A.D, daha sonra Türkiye’ye döndü. Suriye’de yaşadıklarından çok etkilendiğini, pişman olduğunu söyleyen E.A.D,  eşinin yokluğunda, 12 Aralık tarihinde; 3 çocuğunu alarak Suriye’ye giderek IŞİD'e katıldı.

BU ÜÇÜNCÜ OLAY

Eşi F.'ye de çocuklarını görmesi için Suriye'ye gelmesi yönünde baskı yapan E.A.D, istediği yanıtı alamayınca tüm iletişimi kesti. Çocuklarından artık haber alamayan anne F., perişan durumdayken konuyu gündeme getiren CHP milletvekili Atilla Kart, yaşananların sorumlusunun AKP olduğunu söylüyor. soL'a açıklamalarda bulunan Kart, yaşananların benzer şekilde gündeme getirdiği üçüncü olay olduğunu söyledi. Daha önce Muş'ta bir annenin 2 çocuğunu yanına alarak IŞİD'e katıldığını hatırlatan Kart, Konya'da da bir ailenin 2 yaşındaki çocuklarını alarak IŞİD'e katıldığını dile getirdi. Gündeme getirdiği bu konularda hükümetten en ufak bir yanıt alamadığını vurgulayan Kart, devletin yetişkinler bir yana bebeklerine, çocuklarına bile sahip çıkamaz hale geldiğini ifade etti.

AKP BİLİYOR AMA GÖZ YUMUYOR

IŞİD'e katılımların sınırda asker gözetiminde olduğuna ilişkin daha önce birçok haber gündeme gelirken, AKP'nin IŞİD'e katılımlara göz yumduğu ifade ediliyor. Bursa’da, AKP İl Gençlik Kolları’nın 4. Olağan Kongresinde IŞİD'e katılımlara ilişkin açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye’den IŞİD’e katılan gençlerin sayısının bin civarında olduğunu söylemişti. Bu arada geçtiğimiz günlerde basına yansıyan bir haberde, Türkiye’den IŞİD’e katılan yaklaşık 50 militanın kamu çalışanı olduğunu belirlenmiş ve aralarında AKP’li büyükşehir belediyelerinde çalışanların da olduğu ortaya çıkmıştı.

 

sol

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler