25 Ocak 2022 Salı Saat:
13:21
18-02-2016
  

Ankara'da Patlama!

Ankara’da akşam saatlerinde askeri servis araçlarına yönelik bombalı saldırı düzenlendi

Facebook da Paylaş
 
DHA'sının bildirdiği habere göre, Ankara’da akşam saatlerinde askeri servis araçlarına yönelik bombalı saldırı düzenlendi. Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, saldırı ile alakalı olarak yaptığı açıklamada 28 kişinin hayatını kaybettiğini 61 kişinin de yaralandığını açıkladı.
 
Başkentin en merkezi yeri olan, askeri kurumların ve lojmanların bulunduğu Devlet Mahallesi’ndeki saldırı, Genelkurmay Başkanlığı'nın yazılı açıklamasına göre; saat 18:31'de Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan servis araçlarına, İnönü Bulvarı üzerinde bulunan kavşaktaki trafik ışıklarında bekledikleri sırada düzenlendi. 
 
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) binasına çok yakın bir yerde gerçekleştirilen saldırı sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 14 hastanede 61 yaralı olduğunu söyledi. 
 
Devlet Mahallesi'nde meydana gelen bombalı saldırının ardından Ankara'da güvenlik birimleri adeta alarma geçti. Genelkurmay Başkanlığı Kavşağı'nda bir şüpheli paket fünyeyle patlatıldı. Saldırının meydana geldiği noktaya yaklaşık 300 metre mesafede bulunan İçişleri Bakanlığı yakınlarında da şüpheli bir çanta kontrollü olarak patladıldı. 
 
 
Ehlader Haber
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler