18 Ocak 2022 Salı Saat:
15:15
01-03-2016
  

Arabistan Yemen’de Sivilleri Öldürüyor

Arabistan’ın liderliğindeki koalisyona ait savaş uçaklarının Yemen'de sivilleri öldürüyor.

Facebook da Paylaş


Shafagna'nın haberine göre, Arabistan’ın liderliğindeki koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının dün Lehec eyaletine bağlı Kerş şehrine düzenledikleri saldırıda çok sayıda sivilin öldüğü ve yaralandığı bildiriliyor.

Yemen ordusu ve halk güçlerinin de, dün Arabistan’ın işbirlikçisi güçlerin Cuf bölgesinde saldırılarını geri püskürttüğü ve işbirlikçilerden bir çoğunu öldürdüğü anlaşılıyor.

Bu arada Mareb bölgesinde Arabistan’ın işbirlikçilerinin bulunduğu askeri üslere düzenlenen Yemen ordusu ve halk güçlerinin saldırısında onlarca işbirlikçi öldürüldü.

Yemen ordusu füze birlikleri Yemen’in güneyinde Taez eyaletine bağlı Zebab kasabasının güneyinde Suudi rejimi işbirlikçilerinin mevzilerini bombaladılar ve bu saldırılarda da çok sayıda işbirlikçi öldü.

Öte yandan Aden’de Yemen ordusuna bağlı bir karakol yakınında bomba yerleştirilmiş bir aracın infilak etmesi sonucu Yemenli 6 asker hayatını kaybetti.

Diğer yandan Aden kentinin merkezinde dün meydana gelen şiddetli patlamanın kentte büyük sarsıntıya neden olduğu ama hadisede ölen ve yaralanan konusunda bilgi verilmedi.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler