21 Ocak 2022 Cuma Saat:
13:16
27-06-2016
  

Arupalı Alimlerden Şeyh Kasım'a Destek

Avrupalı Alimler Birliği Şeyh İsa Kasım İçin Bildiri Yayınladı.

Facebook da Paylaş


Avrupalı Alimler Birliği ve Şii teologlar yayınladıkları bildiri ile Bahreynli din alimi Şeyh İsa Kasım'a yönelik saygısızlığı, açıkça İslam dinine aykırı olduğunu belirttiler.

İrna'nın bildirdiğine göre Avrupalı Alimler Birliği ve Şii teologlar dün yayınladıkları bildiri ile Al-ı Halife rejimin Şeyh İsa Kasım'a saygısızlığını kınarken, Şeyh İsa Kasım'ın Bahreyn toplumundaki fiziki varlığını yok etmek için her türlü eylemin, islam'a karşı ve dini alimler ile merciliğe ihanet olduğunu belirtti.

Bildiride Avrupalı Müslümanların Al-ı Halife rejimin davranışlarından endişeli olduğu vurgulanırken, ailevi atamalar ve Al-ı Suud gibi bir diğer diktatör rejime bağlı olarak kurulan bir hükümetten, insanların vatandaşlık hakkının alınmasından başka bir şey beklenmediği belirtiliyor.

Bildiride ayrıca dünya Müslümanları, insan hakları ve uluslararası kuruluşları özellikle de AB parlamentosundan, Şeyh İsa Kasım'a vatandaşlık haklarının geri verilmesi için girişimde bulunmaları, Al-ı Halife'nin insan haklarına karşı akıl almaz eylemlerinin önlenmesi istendi.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler