25 Mayıs 2022 Çarşamba Saat:
18:48
11-03-2021
  

Ayetullah Gorganî’nin İstanbul Konferansına Mesajı

İslam'da İnsan Onuru ve Batının İnsan Haklarına Bakışı Konferansı / İstanbul - Mart / 2021

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

Ayetullah el-Uzma Alevî Gorganî Ofisi

 

Ayetullah Alevî Gorganî’nin İstanbul’da düzenlenen “İslam'da İnsan Onuru ve Batının İnsan Haklarına Bakışı” konferansına gönderdiği mesajın tam metni..

 

Allah’ın adıyla

 

Kâinat, Allah’ın en değerli mahlûku yani insan ile süslendiğinden beri yegâne olan yaratıcı ve her şeyi kontrolü altında tutan Allah Teâla tarafından insana bir takım sorumluluklar ve haklar verilmiştir. Şüphesiz bu vazife ve haklar da insanoğlunun kurtuluşa ve saadete ermesi için getirilmiştir. Ama ne yazık ki insan, gitgide Allah’ın sözlerinden uzaklaşmış, kendi nefsanî isteklerine uymuş ve kirlenmiş bir hal ile Şeytan’ın yolunu tutarak Yüce Allah’ın emirlerini çiğnemiştir. Sonrasında ise kendisini üstün görüp gerçekleri kabul etmeyen müstekbirler, çeşitli bahaneler öne sürerek zayıf insanları ve ezilen mûstaz’af milletleri sömürmeye başlamışlardır.

 

İnsan hakları konusu, uzun yıllardır dünyaya hükmetmeye ve kendi düşüncelerini yaymaya çalışan Amerika ve uluslararası Siyonist hareketin bahanesi haline geldi. İnsan haklarından dem vuran günümüz ülkelerinin ellerine milyonlarca günahsız insanın kanının bulaşması oldukça şaşılacak bir durumdur. Büyüklük taslayan bu ülkelerin başında ise zorba Amerika devleti yer almaktadır. Kan emici diktatörleri koruyup kollayarak, onların yaptıkları zorbalıklar karşısında her daim sessiz kalmış hatta kendi vatandaşlarına dahi zulüm etmişlerdir.

 

Acaba Amerikalı siyasetçilere göre Afro-Amerikan siyahiler insan değil mi? Irak, Afganistan, Keşmir, Yemen ve Afrika’nın bazı ülkelerinde yaşayan halkları insan olarak görmüyorlar mı? Amerika ve yandaşları bu ülkeler konusunda her zaman sessiz kalmayı tercih ediyorlar. Onların insan haklarından kastı yani vatandaşları arasından kendileriyle aynı fikri paylaşan ve o çökmüş Amerikan kültürünü benimseyen kimselerin haklarıdır. Zillet ve sömürgeyi kabul etmiş, kendilerini sorgusuz sualsiz onların kölesi olarak görmüş ve bunu kabul eden insanların hakkı olarak görüyorlar.

 

İşte bu nedenle Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî konuyla ilgili bir açıklamasında şöyle buyurmuştu:

 

“İnsan hakları konusunda herkes konuşabilir ama Amerika’nın bu konuda konuşmaya zerre kadar hakkı yoktur. Çünkü dünya üzerinde insan haklarını en çok ihlal eden Amerikan devletidir.”

 

Umarım siz değerli gençler bu konularda sempozyum ve toplantılar düzenleyerek; Amerika ve yandaşlarının, batılı insan hakları konusundaki yalanlarını anlatıp, Amerika’nın insan hakları tuzağına düşmüş bölge ülkelerinin uyanmasına vesile olursunuz. Aziz İslam dininin emirlerine sarılarak ve din büyüklerinin özellikle de Ayetullah Hamaneî’nin tavsiyelerine uyarak, İslam’ın, Müslümanların ve mûstaz’afların üzerinde kurgulanan düşmanların bu planlarını bozabilirsiniz.

 

Yüce Allah’ın gerçek kurtuluşun temellerini sağlaması, dünyayı onların kibirlerinden ve yalanlarının şerrinden kurtarması ümidiyle.

 

 

Seyyid Muhammed Alevî Gorganî

04 Mart 2021

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

Konferans haberi için aşağıdaki linki ziyaret edin:

http://www.on4haber.com/guncel/haber/11192/islamda-insan-onuru-ve-bati-nin-insan-haklarina-bakisi-konulu-konferans-duzenlendi

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler