16 Mayıs 2022 Pazartesi Saat:
07:20
24-04-2020
  

Ayetullah İbrahim Eminî İçin Başsağlığı Mesajı

Ehlibeyt Âlimleri Derneği, büyük İslam âlimi Ayetullah İbrahim Eminî'nin vefatı dolayısıyla bir başsağlığı mesajı yayınlamıştır.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

  


"إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ انْثَلَمَ فِي الإِسْلامَ ثَلْمَةً ، وَلا يَسُدُّهَا شَيْءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ "


 

Fahr-i Kâinat Efendimiz (s.a.a) şöyle buyurmuştur: 

 

"Bir âlim öldüğünde, İslam kalesinde hiçbir şeyin kapayamayacağı bir gedik açılır." 

 

 

Ehl-i Beyt Mektebinin yetiştirmiş olduğu büyük âlimlerden ve ömrünü İslamî davaya adayan eşsiz isimlerden birisi olan Ayetullah Hacı İbrahim Eminî Necefabadî’nin vefat haberini büyük bir üzüntü ile almış bulunmaktayız.

 

26 Haziran 1925 senesinde İran’ın Necefabad şehrinde dünyaya gelen ve ülkemizde de ‘Adalet Güneşi, Eş Seçimi, Hz. Fatıma, Kendini Yetiştirmek, Çocuk Terbiyesi’ vb. birçok Türkçeye çevrilmiş eserleriyle tanınan Mukaddes Kum şehri eski Cuma İmamlarından, İslam İnkılabı Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi ve Uzmanlar Meclisi üyesi bu önemli şahsiyeti ve rabbani âlimi kaybetmiş bulunmaktayız.

 

Bu kıymetli âlimin vefatı münasebetiyle, başta İmam-ı Zaman (af) olmak üzere, Ayetullah Seyyid Ali Hamanei'ye, tüm sevenlerine, özellikle de Kum ve Necef olmak üzere tüm ilim havzalarına başsağlıklarımızı arz ediyoruz.

 

Yine Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak; Merhum’un değerli evlatları ile geride kalan tüm yakınlarına başsağlığı diler, Yüce Allah’tan yolundan ayrılmadığı Ehl-i Beyt ile haşretmesini niyaz ederiz.

 

 

 

24 Nisan 2020

İstanbul

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Ramazan DARENDEVİ   25-04-2020 11:54

    İnna lillahi ve inna ileyhi raciuun. Merhum alimimiz ömrünü fi sebilillah ifa etti.Mektebim izin hak oluşunun akli delillerinin içinde böyle velud (çok sayıda eser ortaya koyan) ,Muttaki ve zahid alimlerin bu mektep içinde olması da sayılabilir. Allah makamını yüceltsin.Yerini boş bırakmasın. Ehli Beyt (as) ile mahsur eylesin.

Kategorideki Diğer Haberler