22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
20:12
30-08-2014
  

Azerbaycan'dan Irak Türkmenlerine Yardım

Azerbaycan’da, iki sivil toplum kuruluşu Irak Türkmenleri için yardım kampanyası başlattı...

Facebook da Paylaş 

"Soykırım Gerçeklerinin Tanıtılması"  "Ve "Dünya Azerbaycanlıları Kongresi" nedeni ile düzenlenen ve "Haray" adı verilen kampanya, basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu.

"Dünya Azerbaycanlıları Kongresi" Azerbaycan Temsilcisi Sefter Rehimli, Irak'ta yaşayan Türkmenlerinin bir yıla yakın zamandır IŞİD tehdidi ile karşı karşıya olduğunu ve bu kişilerin yüzyıllardır yaşadıkları toprakları terketmek mecburiyetinde kaldıklarını söyledi.

Türkmenlerin hayatlarını zor şartlar altında sürdürdüğünü vurgulayan Rehimli, "Biz bu kampanyayı sonuna kadar destekliyoruz. Dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın, 'Ben Türküm' diyen herkesi Türkmen kardeşlerimize yardıma davet ediyoruz" dedi.

"Soykırım Gerçeklerinin Tanıtılması" temsilcisi Ceyhun Elekberov ise topraklarından zorla göç ettirilmiş Türkmen kardeşlerinin sesine ses vermek için kampanya düzenlediklerini ifade etti.

Kendisinin Hocalı göçmeni olduğunu ve bu sebeple Türkmenleri çok iyi anladığını vurgulayan Elekberov, "Onların durumuna ilgisiz kalamayız. Bu nedenle katkı kampanyası başlattık. Türkmen kardeşlerimize karşı kardeşlik görevimizi yapmış olacağız" diye konuştu.

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler