22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
19:22
10-04-2013
  

Azerbaycan`ın Gidişatı Gidişat Değildir!

Saadet Partisi Gen. Başk. Yard.ı İlyas Tonguç Azerbaycan`da yaşananlar hakkında konuştu...

Facebook da Paylaş 

Kudüs haber ajansının haberine göre, Azerbaycan halkının yaşadığı bu baskı ve zulümlerin çok üzücü olduğunu belirten Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tonguç bu üzüntü ile birlikte bir diğer hususunda olduğunu ifade etti.

 

Tonguç Azerbaycan ‘da yaşanan dramlar maalesef Türkiye'mizde çok net bir şekilde  gelmiyor üzüntü veren bir diğer hususta şudur, biliyorsunuz bundan yaklaşık 20 yıl önce şubat aylarında dağlık Karabağ bölgesinde Ermeni mezalim çerçevesinde Hocalıda büyük bir katliam yaşandı.

Bu katliamlar neticesinde hepimiz bu katliamı telin ettik kınadık. Bu hadiseler hemen yanı başında Ermenistan'ın bu zulmüne uğramış bulunan Azerbaycan'da inanç üzerinde yaşanan bu baskılar, uzun zamandan beri sürdürülen bu sürek avı fevkalade tehlikeli bir noktaya gelmiştir.

Bizim açımızdan bir zamanlar Türkiye'mizde 28 şubat üzerinde benzer yaşanmış hadiselerin benzeri Azerbaycan'da yaşanıyor olması bizleri fevkalade üzmüştür.

Bu gidişatın gidişat olmadığı Türkiye'de görülmüştür. Dış mihrakların talepleriyle, istekleri doğrultusunda hareket etmekle içerde düzen sağlanamayacağı Türkiye'de artık ayan beyan ortaya çıkmıştır. Tunus'ta ve birçok yerde ortaya çıkmıştır. çyleyse Azerbaycan'ın özellikle inanç konusunda yönetimine büyük vazife düşmektedir” dedi.


 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler