22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
20:04
26-11-2013
  

Azerbaycan`ın Sorunu İslam Dünyasının Sorunudur

Ayetullah şubeyri Zencani

Facebook da Paylaş 

Ayetullah şubeyri Zencani, Azerbaycan'lı gençlerden oluşan bir heyeti kabulü sırasında yaptığı konuşmada bu ülkedeki Müslümanların sorununu, İslam dünyasının sorunu olarak niteledi.

Ayetullah şubeyri Zencani, Siyonizmin Azerbaycan üzerindeki nüfuzuna dikkat çekti ve şöyle konuştu:

 

"Azerbaycan şii nüfusun yoğunlukta yaşadığı beş büyük ülkeden biridir. Fakat son yıllarda Siyonist propagandalarının etkisi altında kaldığı için bu ülkedeki şiiler birtakım sıkıntılarla karşılaşmışlardır. Ben Azerbaycan'daki Müslümanlar için her zaman dua etmekteyim. Orada yaşayan Müslüman kardeşlerimin sorunu benim sorunumdur, bizim sorunumuzdur, İslam dünyasının sorunudur.

 

Biz Azerbaycan'da Müslüman kardeşlerimizin başındaki sıkıntıların bir an evvel giderilmesi için dua ediyoruz. Yüce Allah oradaki zorlukları, kendi lütuf ve inayetiyle Müslümanların lehine çevirsin inşallah! Eğer Azerbaycan'daki sorunlar çözüme kavuşursa İslam dünyasının önemli bir bölümü sıkıntıdan kurtulmuş olacaktır."

Hatırlanacağı üzere 2012 yılında Azerbaycan uluslar arası  eurovision şarkı yarışmalarına ev sahipliği yapmması ve Bakü sokaklarına eşcinsel yürüyüşüne izin vermesi İslam âlimlerinin tepkisine sebep olmuştu.

 

SHAFAQNA

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler