08 Ağustos 2022 Pazartesi Saat:
13:41
22-08-2016
  

Bahreyn'de Zulüm Durmak Bilmiyor

Bahreyn-Almanya İnsan Hakları ve Demokrasi Örgütü

Facebook da Paylaş


Bahreyn-Alman İnsan hakları ve demokrasi örgütü, Bahreyn'de 70 Şii din aliminin daha mahkeme tarafından çağrılmasını kınadı.

El-Alem televizyonunun bildirdiğine göre Bahreyn-Almanya İnsan Hakları ve Demokrasi Örgütü, Bahreyn yönetiminin insan haklarına saygılı olduğu yönündeki iddiasını komik bularak, Bahreyn yönetiminin son üç ay içinde bu ülkenin tanınmış Şii din alimlerinden 70 kişiyi mahkemeye çağırdığını, bunlardan 20 din alimi, 9 şairi ve 50'den fazla sosyal aktivisti tutukladığını, tüm bunların Bahreyn'de insan haklarının şiddetle çiğnendiğini gösterdiğini bildirdi.

Tutuklanan kişilerin sorgu sırasında ağır baskı ve işkencelere tabi tutuldukları ve hatta ed-Diraz'da devam eden oturma eylemine katılmayacaklarına dair kendilerinden yazılı taahhüt alındığı belirtilen bu açıklamada, söz konusu taahhütnamede Bahreynli din alimlerine açıkça hakaret edilmesinin ise Bahreyn yönetiminin bu ülke din alimleri aleyhindeki hakaret içerikli zulüm ve baskılarının halen devam ettiğini gözler önüne serdiği belirtilmişti.

Bahreyn-Almanya İnsan Hakları ve Demokrasi Örgütü, ayrıca Şii vatandaşlara yönelik saldırıların, baskı ve zulümlerin derhal durmasını istemiştir.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler