22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
20:29
25-06-2016
  

Bahreyn'li Meşru Hakkını İstiyor

Tahran Cuma Hatibi Hüccetül İslam Kazım Sıddıki

Facebook da Paylaş

İrib haber ajansının haberine göre,Tahran’da bu hafta cuma namazını kıldıran Hüccetül islam Kazım Sıddıki, Bahreyn rejiminin halkı baskı ve şiddete dayalı siyasetle sindirme siyasetlerinin sonuçları konusunda uyarıda bulundu.

Kazım Sıddıki, Bahreyn halkının sadece meşru haklarını istediğini ve bunu da barışçı yoldan talep ettiklerini söyledi. Bahreyn halkının 5 yıldır barışçı taleplerine karşı silah ile cevap aldığını ve Bahreyn rejiminin halkın geleceğinde kesinlikle Bahreyn halkının görüşünü ve oyunu dikkate almadığını söyledi.

Arabistan ve Bahreyn rejimleri tarafından alimlerin cezaevlerine atılması ve onların vatandaşlık haklarının ellerinden alınmasının kabul edilemez bir ihlal olduğunu belirten Kazım Sıddıki, bu zalimce girişimi kınayarak, bu siyasetlerin devam etmesi halinde Bahreyn ve Suudi Arabistan rejimlerinin çökecekleri uyarısında bulundu.

Tahran cuma namazı hatibi, siyonist hahamların, Filistinlilerin içme sularına zehir karıştırılmasına dair fetva vermelerini de kınayarak, ‘bu vahşi durumun, gerçekte Hz. Musa (as)nın öğretileriyle tamamen tezat içerdiğini söyledi.

Kazım Sıddıki, BM’lerde Yemenli çocukların öldürülmesinden dolayı Arabistan’ın yer aldığı kara listeden bu rejimin isminin çıkarılmasını da kınayarak, bu kararın BM’lere telafisi mümkün olmayacak zarar vereceğini belirterek, bu girişimin gerçekte uluslararası bir kuruluş olan BM’nin siyasi ve para güçlerinin nüfuzu altında olduğunu gösterdiğini söyledi.

BM’nin yaralı, yetim, aç Yemenli çocuklar karşısında sessizliğinin kabul edilemez olduğunu belirterek, ”bu kuruluşun ahlaki meşruiyetinin kuşku altına girdiğini’ söyledi.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler