17 Ocak 2022 Pazartesi Saat:
12:29
15-06-2016
  

Baş Finansman Suudi Rejimi

Suudi Arabistan’da Veliaht Veliahdı Savunma Bakanı Muhammed Bin Selman’ın Clinton’un seçim hamlesini %20 oranında finanse ettiğini itiraf ettiği belirtildi.

Facebook da Paylaş

Sana'nın haberinde, Middle East Aye Ürdün resmi haber ajansı Petra’nın yayınladığı ve ABD başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti adayı Hillary Clinton’un seçim kampanyasının baş finansmanının Suudi Arabistan rejimi olduğunu ortaya koyan bir raporu yayınladı.

Raporda Suudi Arabistan’da Veliaht Veliahdı Savunma Bakanı Muhammed Bin Selman’ın Clinton’un seçim hamlesini %20 oranında finanse ettiğini itiraf ettiği belirtildi.

Muhtelif medya araçlarının daha önce Clinton ailesi ve Suudi rejimi arasındaki sıkı ilişkilere dikkat çektiklerine işaret edilen raporda; Suudi rejiminin daha önce Clinton ailesine ait bir kuruma toplam 35 milyon dolar bağış yaptığının bilindiğine dikkat çekildi.

Raporda Ürdünlü Petra haber ajansının İngilizce ile yayınladığı raporun bir fotoğrafına da yer verilirken, Ürdünlü ajans raporu silmesi ardından raporun siteye kısa süreliğine yapılan elektronik saldırı neticesinde yayınlandığını ifade eden bir bildiri yayınladı.

Amerikan anayasasında cumhurbaşkanları adaylarının seçim hamlelerinin dışarıdan finanse edilmeleri yada ya da herhangi bir destek almalarını yasak sayılıyor.

ABD başkan adayı Clinton dün yaptığı açıklamada; Suudi Arabistan, Katar ve Küveyt’in tekfirci teröre en çok finans sağlayan rejiler olduğunu ifade etmiş ve bu finansı kınadığını belirtmişti.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler